اطفاء حریق بیش از ۱۳ هکتار از اراضی جنگلی گیلان
اطفاء حریق بیش از ۱۳ هکتار از اراضی جنگلی گیلان
سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به حریق در بیش از ۱۳ هکتاری اراضی جنگلی در استان طی روز گذشته گفت: این حریق‌ها به علت وزش باد گرم به‌ صورت سطحی رخ داد و کاملاً مهارشده است.

به گزارش خبربین آنلاین؛ سید مازیار رضوی سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به اطفا حریق اراضی جنگلی استان اظهار کرد: تمامی حریق‌های اراضی ملی و جنگلی که روز گذشته رخ‌ داده بود مهار و اطفا شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۳ هکتار از عرصه‌های جنگلی استان دچار حریق سطحی شده بود، افزود: خوشبختانه در تمامی نقاط جنگلی، تنه درختان آسیب جدی ندیدند و با اطفای کامل آتش از گسترش آن به سایر اراضی جلوگیری شده است.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به جزئیات حریق در شهرستان تالش گفت: سه هکتار از اراضی جنگلی اسالم تالش دچار حریق شده بود که با حضور نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری و قرق‌بانان به‌ موقع اطفا شد.

رضوی با اشاره به تلاش همه‌ جانبه برای اطفا حریق اراضی جنگلی در شهرستان سیاهکل بیان کرد: ۱۰ هکتار از عرصه‌های جنگلی لیشک این شهرستان نیز دچار آتش‌سوزی شده بود که نسبت به اطفا آن اقدام شده است.

وی با اشاره به میزان حریق نهال‌ها در اراضی جنگلی لیشک افزود: ۵۰ درصد از پنج هکتار اراضی جنگلی لیشک دچار آسیب سطحی شده و به ۵۰ درصد آن نیز آسیبی وارد نشده است.

به گفته سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، چهار هزار مترمربع از عرصه‌های جنگلی در منطقه بلوکات شهرستان رودبار نیز دچار حریق سطحی شده بود که اطفا شده است.

رضوی، وزش باد گرم را علت بروز است سوزی در عرصه‌های جنگلی گیلان اعلام کرد.