افزایش تعطیلات آخر هفته منتظر تصمیم مجلس است
افزایش تعطیلات آخر هفته منتظر تصمیم مجلس است
کلیات لایحه کاهش ساعت کاری کارکنان دولت به ۴۰ ساعت در هفته و افزایش تعطیلات پایانی اخر هفته به تصویب مجلس رسیده و هم‌اکنون نمایندگان باید در این‌باره تصمیم‌گیری کنند.

به گزارش خبربین آنلاین: دولت چندین ماه پیش بود که لایحه‌ای برای کاهش ساعت کاری کارکنان دولتی در هفته از ۴۴ ساعت به ۴۰ ساعت و هم‌چنین افزایش تعطیلات پایانی هفته به دو روز را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده بود.

نمایندگان مجلس در جلسه‌ی روز یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ با کلیات این لایحه موافقت کردند. در صورتی که این مصوبه به تأیید شورای نگهبان برسد، در کنارِ کاهش چهار ساعته‌ی ساعت کاری کارکنان دولتی در هفته، باید تعطیلات پایان هفته افزایش یابد.

میثم لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت تسنیم، درباره سرانجام این مسئله و نظر دولت در این‌باره گفت تعطیلی جمعه طبق قانون اساسی است ولی تعطیلی غیر از جمعه باید در هیئت وزیران بررسی شود و هیئت وزیران باید در این‌باره تصمیم بگیرد.

وی هم‌چنین اخیراً از احتمال انجام نظرسنجی از عموم مردم سخن گفته بود.

بر اساس این گزارش، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در این‌باره گفته در لایحه جدید که ۵ روز کاری دارد، دولت می‌تواند شنبه یا پنجشنبه را تعطیل کند یا مثلاً تعطیلات را بخشی کند؛ مثلاً بگوید نهادهایی که با خارج از کشور در ارتباطند، شنبه تعطیل شوند و بقیه پنجشنبه.

این لایحه هم‌اکنون در دست مجلس یازدهم است و باید منتظر ماند تا نمایندگان چه تصمیمی اتخاذ خواهند کرد.