بازدید رئیس کمیسیون اصل نود مجلس از پایانه نفتی جاسک
بازدید رئیس کمیسیون اصل نود مجلس از پایانه نفتی جاسک
رئیس و اعضای کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با هدف ارزیابی روند توسعه طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک، از مراحل مختلف این طرح بازدید کردند.

به گزارش خبربین آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس: «نصرالله پژمانفر» رئیس کمیسیون اصل نود به همراه اعضای این کمیسیون و هیئت همراه، روز گذشته (جمعه، پنجم خرداد ۱۴۰۲) از مراحل مختلف طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک از جمله تلمبه‌خانه‌ها، ایستگاه‌های اندازه‌گیری نفت خام و پایانه صادراتی این طرح در بندر جاسک دیدار کردند.

در این دیدار سید‌ محمد نبویان، نایب‌رئیس، سید مصطفی آقامیرسلیم عضو هیئت‌رئیسه، علی خضریان، عضو هیئت‌رئیسه و سخنگوی کمیسیون اصل نود، حسین رئیسی نماینده شهرستان‌های میناب، رودان، جاسک و سیریک و همچنین تعدادی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان، رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی را همراهی کردند.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید از طرح پایانه نفتی جاسک با بیان اینکه برای بررسی چند موضوع به منطقه هرمزگان آمدیم، افزود: از جزایر سه‌گانه بازدید داشتیم و امروز هم از سواحل مکران و اقداماتی که در این سواحل صورت می‌گیرد، بازدید کردیم که بخشی از این اقدامات مربوط به نفت، پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه هاست.

وی با اشاره به اینکه به عنوان دستگاه نظارتی در منطقه حضور یافتیم تا از این مجموعه‌ها بازدید و پیگیری داشته باشیم، گفت: انشاالله گزارش همه این موارد را خدمت مردم اعلام خواهیم کرد.

پژمانفر در ادامه با بیان اینکه کارهای خوبی در منطقه درحال انجام است، تصریح کرد: گاهی بعضی از کارها تحت‌الشعاع اقدامات انجام نشده و یا اقداماتی که در گذشته به شکل نادرست انجام شده، قرار گرفته که این موارد را بررسی و نتیجه آن‌ها را اعلام می‌کنیم.

گفتنی است در جریان دیدار میدانی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تاسیسات خشکی و فراساحلی طرح پایانه نفتی جاسک در دریای عمان و جلسه با مدیران و پیمانکاران، محمدحسین متجلی مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس و مهران اژدری مجری این طرح، توضیحاتی درباره تاسیسات صادراتی دومین پایانه صادرات نفت خام ایران در بندر جاسک ارایه کردند.

طرح توسعه پایانه نفتی جاسک به عنوان آخرین حلقه از زنجیره طرح ملی و راهبردی انتقال نفت خام از گوره به جاسک در قالب قرارداد EPC به کارفرمایی شرکت نفت و گاز پارس به عنوان نماینده شرکت ملی نفت ایران در حال اجرا است.