برنامه‌های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ابهام دارد
برنامه‌های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ابهام دارد
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دارای ابهام است و وی باید برنامه‌های خود را شفاف و روشن ارائه کند.

به گزارش خبربین آنلاین: «علی بابایی کارنامی» در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۹ خرداد) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با برنامه و صلاحیت «رضامراد صحرایی» وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، اظهار داشت: این وزارتخانه توانسته در مسیر درست مقابله با جریانی که غربگراها دنبال کردند، حرکت کند اما نگرانی‌هایی داریم چرا که برنامه پیشنهادی وزیر دارای ابهام است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: صحرایی باید برای تقویت روابط بین معلم و دانش‌آموز و همچنین معلم و خانواده‌ها برنامه خود را ارائه دهد. در برنامه‌های وی برخی سوالات و ابهامات درباره بیمه تکمیلی فرهنگیان، نحوه جذب فرهنگیان برای خرید خدمات آموزشی، نوسازی مدارس فرسوده و فوق‌العاده ویژه فرهنگیان وجود دارد که باید شفاف شود.

وی ادامه داد: آیا رئیس جمهور و معاون اول می‌خواهند از وزیر پیشنهادی حمایت کنند؟ برنامه وزیر پیشنهادی برای صندوق ذخیره فرهنگیان چیست؟ وی می‌خواهد برای مدارس غیردولتی و پرداخت حقوق آنها چه کارهایی انجام دهد؟

نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مجلس محل تضارب آرا و بحث و گفتگو است و اگر صحرایی برنامه و راهبردی برای پاسخ به سوالات ما نداشته باشد، بدون تعارف با وی مخالفت می‌کنیم. همه ما در یک کشتی برای اجرای برنامه‌های انقلاب و مصلحت نظام و منافع ملی مردم نشستیم و امیدوارم تصمیم نهایی امروز مجلس بر اساس برنامه وزیر اتخاذ شود.

منبع: مهر