بورس ۱۷ هزار واحد ریخت
بورس ۱۷ هزار واحد ریخت
امروز (چهارشنبه 10 خرداد) شاخص کل بورس با ریزش ۱۷ هزار و ۳۸۰ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۴۵ واحدی ایستاد.

به گزارش خبربین آنلاین: شاخص کل بورس با رشد ۱۲۳ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۵۵۱ واحدی قرار گرفت. در انتهای بازار شاخص کل بورس با اُفت ۱۷ هزار و ۳۸۰ واحدی در تراز ۲ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۴۵ واحدی ایستاد.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم ۵ هزار و ۲۰۹ میلیارد تومان رسید. «فارس»، «فولاد» و «شپنا» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «خنصیر»، «خودرو» و «دانا» سه نماد پر تراکنش بودند.

شاخص کل هم وزن با اُفت ۸ هزار و ۳۸۳ واحدی روی پله ۷۶۵ هزار و ۵۰۹ واحدی قرار گرفت.
همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد ۷ هزار و ۷۹۰ میلیارد سهم به ارزش ۵ هزار و ۲۰۹ هزارمیلیارد تومان رسید. شاخص فرابورس هم با آُفت ۲۰۲ واحدی روی پله ۲۸ هزار و ۶۲۴ واحدی ایستاد.

برترین گروه صنعتی بورس

امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ هزار و ۹۲ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «بانک‌ها» و «فلزات اساسی» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند. سهام شرکت‌های ونیرو، سغرب، وساخت بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های وساپا، کماسه و خزر بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.

سهام شرکت‌های درازی، لطیف و زدشت بیشترین افزایش قیمت و سهام اوان، بخاور و سمگا بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند. بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های سپر، افران و فیروزا بیشترین عرضه فروش را نماد‌های همای، یاقوت و سپر در بورس ایران داشتند.

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اعتماد، عالیس و آوند بیشترین عرضه فروش را نماد‌های اعتماد، اعتماد و آوند در فرابورس ایران داشتند. نماد‌های وپارسا ۲، افران و کمند ۴ بیشترین ارزش معامله و نماد‌ها وپارسا ۲، شستا و خودرو بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند. اراد ۱۲۷۴، اخزا ۱۰۶۴، اراد ۳۴۴ بیشترین ارزش معامله و نماد‌های دی، والماس و کرمان بیشترین حجم معامله را در فرابورس تهران تجربه کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان