تلفات ۳۸۳ هزار نفری ارتش اوکراین از آغاز جنگ
تلفات ۳۸۳ هزار نفری ارتش اوکراین از آغاز جنگ
وزیر دفاع روسیه سرگئی شویگو اعلام کرد از آغاز عملیات نظامی این کشور تخمین زده می‌شود که ۳۸۳ هزار نظامی اوکراین کشته یا زخمی شده‌اند.

به گزارش خبربین آنلاین؛ وزیر دفاع روسیه سرگئی شویگو امروز سه‌شنبه اعلام کرد از آغاز عملیات نظامی این کشور در اوکراین تخمین زده می‌شود که ۳۸۳ هزار نظامی کی‌یف کشته یا زخمی شده‌اند و اوکراین فقط از آغاز ضدحملات علیه نیروهای روسیه در چهارم ژوئن (۱۴ خرداد)، ۱۵۹ هزار نیرو (کشته و زخمی) از دست داده است.

شویگو همچنین اعلام کرد از آغاز درگیری‌ها، نیروهای مسلح روسیه بیش از ۵ هزار و ۸۰۰ مزدور خارجی، ۱۲۱ هواپیما و ۷۶۶ تانک از جمله ۳۷ تانک غربی لئوپارد اوکراین را از بین برده‌اند.

او با بیان این که امروز ارتش روسیه آماده رزم‌ترین ارتش جهان است، تاکید کرد نیروهای مسلح روسیه عملیات ویژه را در سال ۲۰۲۴ تا تکمیل وظایف مشخص شده ادامه خواهند داد.

به گفته شویگو، اوکراین تاکنون ۲۰۳ میلیارد دلار از حامیان خارجی خود دریافت کرده که ۳۰ میلیارد بیشتر از تولید ناخالص داخلی آن است و در واقع کشوری ورشکسته است.

در آستانه دو سالگی جنگی که غرب بویژه آمریکا تاکنون میلیاردها دلار برای تداوم آن تا تحمیل شکست بر مسکو هزینه کرده، وزیر خارجه روسیه سرگئی لاوروف خبر داده که تعدادی از سران بلندپایه و شناخته شده غربی از جمله یک رهبر خاص چند بار و از طریق کانال‌های ارتباطی مختلف خواستار برگزاری مذاکره برای پایان دادن به درگیری‌ها شده‌اند.

به گزارش ان‌بی‌سی به نقل از مقام‌های آمریکایی، «واشنگتن نگران است که نیروهای اوکراین رو به اتمام است و نمی‌تواند در میدان جنگ موفق شود». مقام‌های ارشد اوکراینی از جمله رئیس‌جمهور این کشور ولودیمیر زلنسکی به تازگی اذعان کرده‌اند که ضدحملات ناموفق ارتش اوکراین باعث کاهش تمایل کشورهای غربی برای ارسال کمک شده است.