تولید ۲۰ هزار مگاوات برق اتمی هدف‌گذاری شد
تولید ۲۰ هزار مگاوات برق اتمی هدف‌گذاری شد
رئیس سازمان انرژی اتمی از هدف‌گذاری برای تولید برق اتمی ۲۰ هزار مگاوات خبر داد و گفت: این‌ موضوع ، قانون و مورد تاکید رهبر انقلاب است و در سند جامع توسعه سازمان انرژی اتمی نیز آمده است.

به گزارش خبربین آنلاین؛ محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی از هدف‌گذاری برای تولید برق اتمی ۲۰ هزار مگاوات خبر داد و گفت: این‌ موضوع ، قانون و مورد تاکید رهبر انقلاب است و در سند جامع توسعه سازمان انرژی اتمی نیز آمده است.

وی افزود: این‌ موضوع هم قانون است و هم تاکید مقام معظم رهبری و در سند جامع توسعه سازمان انرژی اتمی نیز آمده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: تعاملاتی که با دانشگاه‌های کشور برقرار کردیم در سه بخش است، بخش اول تعریف مسائلی است که می‌تواند تبدیل به پایان نامه شود. بخش دوم نتایج تحقیقاتی است که در دانشگاه می‌تواند با حمایت سازمان انرژی اتمی تبدیل به فناوری شود و کمک به تجهیزات موجود در دانشگاه‌ها کنیم. بخش سوم نیز این بود که ما بورسیه دانشجویان را آغاز کردیم و در ۱۰ دانشگاه کشور و ۱۰ رشته تعداد ۱۰۰ بورسیه را ثبت نام کردیم که هم‌اکنون تحصیلات خود را شروع کردند. برای کارشناسی ارشد نیز این کار را انجام خواهیم داد.

اسلامی گفت: ساخت دو نوع نیروگاه مقیاس بزرگ با ظرفیت ۱۲۰۰ مگاوات و مقیاس کوچک و متوسط است که ظرفیت ۳۰۰ مگاواتی دارد و هم اکنون در نیروگاه کارون آغاز کردیم.