جنگنده «اف-۱۶» آمریکا در کره جنوبی سقوط کرد
جنگنده «اف-۱۶» آمریکا در کره جنوبی سقوط کرد
در دومین حادثه سقوط جنگنده آمریکا در ظرف یک ماه، صبح امروز (چهارشنبه)، یک فروند جنگنده «اف-16» ایالات متحده در کره جنوبی سقوط کرد.

به گزارش خبربین آنلاین: یگان نیروی هوایی مستقر در کره جنوبی اعلام کرد که یک فروند جنگنده «اف-۱۶» (F-۱۶) ایالات متحده صبح امروز (چهارشنبه) در دریای امتداد ساحل غربی کره جنوبی سقوط کرد.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، این دومین سقوط یک جنگنده «اف-۱۶» ظرف یک ماه در کره جنوبی است. گزارش‌ها حاکی از آن است که خلبان موفق شد از این جنگنده خارج شده و جان سالم به در برد.

یگان نیرو هوایی ایالات متحده در بیانیه‌ای اعلام کرده است که جنگنده چندمنظوره «فایتینگ فالکون اف-۱۶» بر فراز دریا دچار یک وضعیت اضطراری می‌شود و سقوط می‌کند.

خلبان جنگنده فوق یک ساعت پس از حادثه، سلامت از هواپیما خارج می‌شود و در حال حاضر هوشیار است و برای معاینات بیشتر به یک مرکز درمان منتقل شده است.

شهر ساحلی «گونسان» واقع در غرب کره جنوبی محل قرارگیری یکی از دو پایگاههای اصلی هوایی ارتش ایالات متحده در کره جنوبی است.

در ماه دسامبر سال ۲۰۲۳ (یک ماه پیش)، یک جنگنده اف-۱۶ دیگر آمریکا در حین پرواز آموزشی روزانه سقوط کرد و خلبان آن نیز نجات یافت.