درخواست ۴۶ میلیارد دلاری سازمان ملل برای کمک‌های بشردوستانه در سال ۲۰۲۴
درخواست ۴۶ میلیارد دلاری سازمان ملل برای کمک‌های بشردوستانه در سال ۲۰۲۴
سازمان ملل اعلام کرد که برای تامین نیازهای بشردوستانه خود در سال 2024، نزدیک به 46 میلیارد دلار اعتبار مالی نیاز دارد.

به گزارش خبربین آنلاین؛ سازمان ملل روز دوشنبه در جریان برآوردهای انجام گرفته عنوان کرد که برای کمک به میلیون‌ها تن از انسان‌های آسیب‌دیده تحت تاثیر بحران‌های بشردوستانه در سراسر جهان، از جمله سرزمین‌های اشغالی فلسطین، سودان، اوکراین به ۴۶ میلیارد دلار کمک مالی برای سال ۲۰۲۴ نیاز دارد.

به گزارش «رویترز»دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در جریان بررسی‌های اجمالی مرتبط با نیازهای بشردوستانه جهانی برای سال ۲۰۲۴ میلادی اعلام کرد که نزدیک به ۳۰۰ میلیون نفر در سال آینده به دلیل درگیری‌های به وجود آمده و شرایط اضطراری آب و هوایی و همچنین مشکلات اقتصادی به کمک‌های بشردوستانه نیاز خواهند داشت.

برآوردهای انجام گرفته شده شامل نیاز به کمک ۷۴.۱ میلیون نفر در شرق و جنوب آفریقاست که بخش بزرگی از جمعیت ساکنان آن تحت تاثیر بحران سودان قرار گرفته اند و شرایط مطلوبی برای زندگی ندارند.

«مارتین گریفیتس» معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه در این رابطه عنوان کرده است: ما برای نیازهای خود و برای آژانس‌هایی که نمایندگی می‌کنیم، ۱۸۱ میلیون نفر از این ۳۰۰ میلیون نفر را مورد هدف قرار خواهیم داد. به گفته وی سازمان‌های دیگری مانند صلیب سرخ و انجمن‌های صلیب سرخ ملی نیز در این زمینه درخواست‌های مالی خود را برای سال جدید ارائه کرده اند.

طبق بررسی‌های انجام گرفته شده در جریان ارزیابی‌های سالانه در باب نیازهای بشردوستانه جهانی گفته شده است که سیستم بشردوستانه جهانی با یک بحران مالی بزرگ مواجه است و تنها بیش از یک سوم از ۵۷ میلیارد دلار مورد نیاز مالی برای کمک در سال گذشته تامین شد.

گریفیتس این موضوع را به عنوان بدترین روند «کمبود بودجه در چند سال اخیر» توصیف کرده و گفته است که اقدام برای کاهش تقاضای اعتبار مالی آزانس‌ها برای سال ۲۰۲۴ و هم چنین اطمینان از اینکه آژانس‌های امدادی هنگام ارزیابی نیازهای این زمینه«واقع‌بینانه، متمرکز و دقیق» هستند، کاری دشوار است.

به گفته وی پیش‌بینی می شود برای سال آینده منطقه خاورمیانه به خصوص در بخش مربوط به غزه و کرانه باختری بیشترین نیاز را به کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل داشته باشند. از سوی دیگر اوکراین هم تحت تاثیر جنگ با روسیه جز کشورهایی خواهد بود که به توجه و حمایت زیادی نیاز دارد.