دلیل صفهای طولانی خرید گوشت تنظیم بازاری اعلام شد
دلیل صفهای طولانی خرید گوشت تنظیم بازاری اعلام شد
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که به دلیل تفاوت قیمت گوشت تنظیم بازاری با نرخ آزاد، صفهای طولانی در مراکز عرضه گوشت تشکیل می‌شود.

به گزارش خبربین آنلاین: خانوارهایی که توان خرید گوشت گران را ندارند در صف‌های طولانی مراکز عرضه  گوشت تنظیم بازاری که حدود ۲۰۰ هزار تومان ارزان‌تر از نرخ بازار است، ساعت‌ها در صف می ایستند، این را علی دهنوی سرپرست خانواری که چنین تجربه ای را داشته است می‌گوید.

پیمان پاک، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی، می‌گوید که گوشت تنظیم بازاری کیلویی ۲۹۹ هزار تومان عرضه می‌شود و این اختلاف قیمت باعث تشکیل صف‌های طولانی می‌شود.

این در حالی است که قیمت گوشت در بازار محدوده کیلویی ۵۰۰ هزار تومان است.

هفته گذشته فیلمی در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شد که حاکی از صف‌های بسیار طولانی برای خرید گوشت تنظیم بازاری بود و آنهایی که در صف ایستاده بودند از این وضعیت ناراضی بودند پیمان پاک گفته بود این صفها مربوط به مرکز عرضه گوشت در میدان بهمن تهران بود اما اکنون وضعیت اصلاح شده است.

پیمان پاک گفته است در حال حاضر با توجه به نیاز بازار روزانه ۲۰۰ تن گوشت گرم وارد بازار می‌شود و برای ماه‌های اسفند و فروردین هم ۳۰ هزار تن گوشت گرم و منجمد برای کاهش قیمت بازار وارد خواهد شد.

هنوز برای بسیاری این سوال وجود دارد چرا با وجود واردات گسترده قیمت گوشت در بازار چند نرخی است؟

برای تامین نیاز داخل در سال‌های معمولی سالانه ۱۰۰ هزار تن گوشت وارداتی مورد نیاز است اما در دو سال گذشته خشکسالی‌های طولانی کمبود و گرانی نهاده تولید گوشت داخلی را کاهش داده است.