رقابت «اوپنهایمر» و «باربی» برای اسکار داغ شد
رقابت «اوپنهایمر» و «باربی» برای اسکار داغ شد

به گزارش خبربین آنلاین؛ مطبوعات و منتقدان نیز فهرست نامزدهای اسکار را تشکیل داده است. در فهرست منتشر شده توسط موسسه فیلم آمریکا به عنوان بهترین های سال، نام های تکراری مانند «اپنهایمر»، «باربی» و «قاتلان ماه کامل» به چشم می خورد. انتخاب «مرد عنکبوتی» نیز نشان از توجه مؤسسه فیلم آمریکا به آثار ابرقهرمانی دارد; […]

به گزارش خبربین آنلاین؛ مطبوعات و منتقدان نیز فهرست نامزدهای اسکار را تشکیل داده است. در فهرست منتشر شده توسط موسسه فیلم آمریکا به عنوان بهترین های سال، نام های تکراری مانند «اپنهایمر»، «باربی» و «قاتلان ماه کامل» به چشم می خورد. انتخاب «مرد عنکبوتی» نیز نشان از توجه مؤسسه فیلم آمریکا به آثار ابرقهرمانی دارد; فیلم هایی که معمولا منتقدان دوست ندارند. البته این انتخاب ها و انتخاب بهترین های سال را باید مقدمه ای برای اسکار دانست.
“باربی” گرتا گرویگ و “اپنهایمر” کریستوفر نولان به ۱۰ فیلم برتر سال ۲۰۲۳ راه یافتند. طبق گزارش Variety، نتفلیکس با داشتن ۲ فیلم در این فهرست از دیگر استودیوهای تولید پیشی گرفت، از جمله فیلم زندگینامه ای لئونارد برنشتاین با عنوان “Maestro” به کارگردانی برادلی. کمدی سیاه کوپر و تاد هاینز با عنوان «دسامبر می». فهرست فیلم‌های برتر همچنین شامل فیلم‌هایی از کارگردانان جدید مانند «داستان آمریکایی» کورد جفرسون و «زندگی‌های گذشته» سلین سانگ و همچنین فیلم‌های کهنه‌کار مانند «قاتلان ماه کامل» مارتین اسکورسیزی و «مالک‌ها» ساخته الکساندر پین است.
قرار گرفتن در فهرست برتر مؤسسه فیلم آمریکا به فیلم‌ها کمک می‌کند تا در تب و تاب کمپین‌های جوایز مختلف جلو بیایند. در همین حال، برخی از فیلم‌های مهم سال که از لیست خارج شدند عبارتند از: فراری مایکل مان، ریشه‌های آوا دوورنی، رنگ بنفش ساخته بلیتز بازول و هوای بن افلک. در میان ۱۰ فیلم برتر موسسه فیلم آمریکا (AFI)، معمولا ۷ تا ۸ فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم می شوند. معمولاً فیلم های تولید بین المللی در این لیست قرار نمی گیرند.