سفرای ایران و پاکستان به پایتخت‌ها باز می‌گردند و امیرعبداللهیان هم به اسلام‌آباد می‌رود
سفرای ایران و پاکستان به پایتخت‌ها باز می‌گردند و امیرعبداللهیان هم به اسلام‌آباد می‌رود
در پی توافق حاصله بین وزرای خارجه ایران و پاکستان سفرای دو کشور تا ششم بهمن ماه به پایتخت‌ها باز می‌گردند و امیرعبداللهیان هم قرار است نهم بهمن به اسلام‌آباد برود.

به گزارش خبربین آنلاین؛ وزرای خارجه ایران و پاکستان توافق کردند که سفرای دو کشور تا جمعه ۲۶ ژانویه (ششم بهمن ۱۴۰۲) به محل کار خود بازگردند.

همچنین قرار است امیرعبداللهیان دوشنبه نهم بهمن به اسلام‌آباد سفر کند.

امیرعبداللهیان و همتای پاکستانی در پی تحولات اخیر در مناسبات و حمله ایران به مقر گروهک تروریستی جیش الظلم و واکنش پاکستان در حمله به نقطه‌ای در مرز ایران، دو بار با یکدیگر تلفنی گفت‌وگو کردند. در پی این تحولات سفیر ایران که در ایران حضور داشت به پاکستان بازنگشت و سفیر پاکستان هم به اسلام‌آباد فراخوانده شد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز در نشست هفتگی با خبرنگاران با اشاره به دعوت به عمل آمده از امیرعبداللهیان برای سفر به اسلام‌آباد، روابط دو کشور را مستحکم خواند.

وزارت امور خارجه ایران و پاکستان در پی رخدادهای اخیر در مناسبات امروز (دوشنبه) دوم بهمن ماه بیانیه مشترکی صادر کردند. در این بیانیه آمده است که در پی گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان و همتای پاکستانی این توافق حاصل شده که سفرا تا ششم بهمن به محل کار خود باز گردند و به دعوت جلیل عباس جیلانی وزیر خارجه پاکستان، حسین امیرعبداللهیان دوشنبه نهم بهمن ماه (۲۹ ژانویه) به پاکستان سفر می‌کند.