طرح غدیر، آبرسانی ۶۰ درصدی به خوزستان را محقق کرد
طرح غدیر، آبرسانی ۶۰ درصدی به خوزستان را محقق کرد
علی‌اکبر محرابیان گفت: موضوع آبرسانی غدیر طرحی ضربتی و جهادی بود که در طول ١٠ ماه با انتقال آب با کیفیت سد دز، ۶۰ درصد استان خوزستان را پوشش داد و آب خوب و گوارا را به این منطقه رساند.

به گزارش خبربین آنلاین، علی اکبر محرابیان در آیین آغاز عملیات اجرایی احداث تصفیه‌خانه آب کوت‌امیر اهواز اظهار کرد: موضوع آبرسانی غدیر طرحی ضربتی و جهادی بود که در طول ١٠ ماه با انتقال آب با کیفیت سد دز ۶٠ درصد استان خوزستان را پوشش داد و آب خوب و گوارا را به این منطقه رساند.

وی با اشاره به اینکه آب دز از با کیفیت‌ترین آب‌های جهان و به ویژه در منطقه خوزستان است، افزود: آب دز، آبی سبک محسوب می‌شود و کیفیت بسیار خوبی دارد که در بخش قابل توجهی از استان توزیع می‌شود.

وزیر نیرو یادآور شد: تامین آب و تصفیه آب دو مقوله جدا هستند و ضرورت داشت در تداوم طرح عظیم غدیر در این مراحل توجه ویژه‌ای به تصفیه‌خانه‌های آب داشته باشیم که بر این اساس اعتباراتی برای احداث تصفیه خانه‌ها در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به بازدید شب گذشته از تصفیه‌خانه شادگان گفت: با توجه به شرایط و ترکیب موجود، احداث تصفیه‌خانه شادگان در مدت کوتاه با ظرفیت ١۴۵ هزار متر‌مکعب در آستانه بهره‌برداری است.

وی خطاب به پیمانکاران و مجریان تصفیه خانه کوت‌امیر نیز عنوان کرد: احداث این تصفیه‌خانه در منطقه به علت تامین بخشی از آب اهواز و شهرستان کارون و روستاهای اطراف در ٣۶ ماه، زمان زیادی است که می‌توان با اقدام جهادی مدت احداث را کوتاه و آب را با بهترین کیفیت از طریق این تصفیه‌خانه تامین کرد.

وزیر نیرو افزود: باید متممی برای این قرارداد پیش‌بینی شود و مدت عملیات اجرایی را کوتاه کند تا شاهد افتتاح و بهره‌برداری هر چه زودتر پروژه  باشیم.

محرابیان خاطرنشان کرد: خوشبختانه اغلب تجهیزات در داخل کشور تهیه می‌شود و این امکان را داریم در حداقل زمان این پروژه را به بهره‌برداری برسانیم و تا پایان این دولت شاهد بهره‌برداری این تصفیه‌خانه باشیم.