طرز تهیه چای سیب یک دمنوش خوشمزه و سالم با خواص فراوان
طرز تهیه چای سیب یک دمنوش خوشمزه و سالم با خواص فراوان

به گزارش خبربین آنلاین؛ چای سیب که با نام دمنوش سیب هم شناخته می شود یکی از انواع دمنوش های بسیار خوشمزه و پرطرفدار در سراسر جهان است. این چای خوشمزه علاوه بر اینکه دارای عطر و طعم بسیار خوشایندی می باشد، دارای خواص بسیار زیادی برای سلامتی بدن است. برای تهیه این چای خوشمزه ابتدا […]

به گزارش خبربین آنلاین؛ چای سیب که با نام دمنوش سیب هم شناخته می شود یکی از انواع دمنوش های بسیار خوشمزه و پرطرفدار در سراسر جهان است. این چای خوشمزه علاوه بر اینکه دارای عطر و طعم بسیار خوشایندی می باشد، دارای خواص بسیار زیادی برای سلامتی بدن است. برای تهیه این چای خوشمزه ابتدا باید سیب ها را با روش هایی که در این دستور مرور می کنیم خشک کنیم، سپس مانند دم کردن چای انرا دم کنیم و به صورت داغ یا سرد سرو کنیم. این چای را می توانیم با طعم های متنوعی مثل دارچینی، زنجبیلی و … درست کنیم که بستگی به ذائقه و سلیقه خودمان دارد، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم چای سیب
سیب رسیدهبه تعداد دلخواه
چوب دارچین (اختیاری)۱ تکه
عسل (اختیاری)به مقدار دلخواه

دستور تهیه چای سیب

مرحله اول

برای تهیه چای سیب خوشمزه و سالم خانگی ابتدا سیب ها را می شوییم و با همان پوست روی سیب ها را رنده درشت می کنیم تا آب نیندازند. سینی فر را بیرون می آوریم و سیب ها را کف سینی می ریزیم.

مرحله دوم

با پشت قاشق آن ها را داخل سینی پخش می کنیم و سینی را داخل فر قرار می دهیم تا با کمترن درجه فر سیب ها خشک شوند.(۳۰ درجه خوبه) البته می توانید روی بخاری یا شوفاژ نیز پارچه ای تمیز پهن کنید.

مرحله سوم

در این مرحله سیب های رنده شده را روی آن می ریزیم و پخش می کنیم تا با شعله کم بخاری خشک شوند. توجه داشته باشید که باید هر چند ساعت یکبار سیب ها را با قاشق جابه جا کنیم تا کاملا به صورت یکدست شوند.