علت مرگ زهرا برناکی مشخص شد
علت مرگ زهرا برناکی مشخص شد
علت مرگ مشکوک «زهرا برناکی» دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، مشخص شد.

به گزارش خبربین آنلاین: پس از انتشار خبر فوت «زهرا برناکی» ورزشکار پاراالمپیکی تیم ملی پارادوومیدانی، شایعات زیادی درباره فوت مشکوک وی در فضای رسانه‌ای کشور در حال دست به دست شدن است، اما واقعیت ماجرا چیست؟

سرهنگ «اسدالله ناکینی» فرمانده انتظامی سمنان در سمنان درباره علت فوت زهرا برناکی، با تأکید بر اینکه بررسی‌های پلیس همچنان درخصوص چگونگی فوت خانم برناکی در حال انجام است تصریح کرد: تحقیقات اولیه پلیس حاکی از خودکشی این بانوی ورزشکار است و فرضیه قتل، تاکنون به اثبات نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه بررسی‌‌ها حاکی از این است که زهرا برناکی با همسر خود اختلافات خانوادگی داشته است؛ خاطرنشان کرد: با توجه به نتایج بررسی‌های پلیس تا این لحظه، احتمالاً خانم برناکی با پرتاب کردن خود از یک ساختمان چهارطبقه دست به خودکشی زده است.

بر اساس یافته‌های خبرنگار تسنیم در سمنان، زهرا برناکی، عضو تیم‌ملی و صاحب ۶ مدال در رشته دو میدانی کشوری و پاراآسیایی جاکارتا ۲۰۱۸، ساعت ۵ عصر روز گذشته بر اثر سقوط از یک ساختمان چهارطبقه به شدت دچار جراحت و شکستگی‌های متعدد شده و بلافاصله پس از اطلاع به مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سمنان و با اعزام نیروهای این مرکز، به بیمارستان کوثر سمنان انتقال یافت.

اقدامات درمانی برای این ورزشکار تا ساعت ۷ شب با استفاده از همه توان و ظرفیت‌های پزشکی انجام شد؛ اما همه این اقدامات درمانی به علت شدت جراحات بی‌نتیجه مانده و زهرا برناکی ۳۳ ساله، در شامگاه ششم خردادماه سال ۱۴۰۲ درگذشت.

برناکی قهرمان رشته ورزشی تیراندازی با تفنگ بادی در رده‌های استانی، ملی و بین‌المللی بوده و همسر وی نیز عضو تیم پاراتیراندازی جمهوری اسلامی ایران و صاحب ۱۰ مدال طلا و نقره کشوری در رشته دو‌ومیدانی جانبازان و معلولین است.

منبع: تسنیم