قیمت طلا به ۱۹۴۵ دلار رسید
قیمت طلا به ۱۹۴۵ دلار رسید
امروز (دوشنبه 8 خرداد) قیمت طلا در بازارهای جهانی با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۱۹۴۵ دلار و ۵۶ سنت رسید.

به گزارش خبربین آنلاین: توافق مقامات آمریکا در مورد سقف بدهی و احتمال ادامه روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور که می‌تواند تقاضا برای طلا به عنوان یک سرمایه غیرسودده را پایین بیاورد، قیمت این فلز گرانبها را در روز دوشنبه کاهش داده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۱۹۴۵ دلار و ۵۶ سنت رسید.

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در روز یکشنبه اعلام کرد به یک قرارداد بودجه با کوین مک‌کارتی سخنگوی مجلس نمایندگان این کشور رسیده تا سقف بدهی ۳۱.۴ تریلیون دلاری دولت را تا اول ژانویه ۲۰۲۵ به حالت تعلیق در بیاورند. این قرارداد آماده ارائه به کنگره برای رأی‌گیری است. اظهارات جو بایدن تقاضا برای طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن را کاهش داده است.

بعلاوه، اطلاعات اقتصادی آمریکا در روز جمعه نشان می‌داد هزینه کرد مصرف‌کنندگان بیش از حد انتظار در آوریل افزایش یافته و تورم شدت گرفته است. این گزارش احتمال افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا را در ماه ژوئن تا ۶۵.۳ درصد بالا برده است.

تمایل برای خرید طلا در زمان بالا رفتن نرخ بهره کاهش پیدا می‌کند، چون هزینه نگه‌داری این فلز گرانبها به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده را بالا می‌برد. شاخص دلار هم همچنان در سطح بالایی قرار دارد و خرید طلا برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرد است.

قیمت نقره امروز با ۰.۰۶ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۳۸ سنت رسید و پلاتین با ۰.۱۶ درصد افزایش ۱۰۲۸ دلار و ۳ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم