قیمت مرغ امروز ۷ خرداد ۱۴۰۲
قیمت مرغ امروز ۷ خرداد ۱۴۰۲
امروز (یکشنبه 7 خرداد) در بازار تهران، قیمت هر کیلو مرغ بین ۷۳ تا ۸۵ هزار تومان متغیر است.

به گزارش خبربین آنلاین: بازار گوشت مرغ با وجود اخباری مبنی بر توزیع مرغ به میزان کافی و اعلام شماره تماس برای اطلاع رسانی از گران فروشان همچنان نا به سامان است. بر اساس رصد خبرنگار مهر از این بازار (عصر روز گذشته و صبح امروز) هر کیلو گوشت مرغ گرم در مناطق مرکزی شهر (تهران) بین ۷۳ تا ۸۵ هزار تومان در نوسان بوده در حالی که قیمت مصوب هر کیلو ۷۳ هزار تومان تعیین شده است. این تفاوت نرخ جدا از فروش گوشت مرغ با کمر و بدون کمر بوده و قیمت آنها جداگانه تعیین می‌شود. اما بازار گوشت قرمز با وجود قیمت بالا دارای ثبات نسبی در یک ماه اخیر بوده است.

بازار لبنیات همچون سال گذشته نبوده و تنوع محصولات در فروشگاه‌های زنجیره‌ای بسیار کاهش یافته و محصولات تولید جدید برخی برندها بسیار پایین آمده است. به طوری که به گفته فروشندگان این فروشگاه‌ها پس از صفر شدن موجودی کالا، محصول جدید برای جایگزینی وجود ندارد؛ علاوه بر اینکه برخی قیمت‌ها بین محصولات عرضه شده در فروشگاه‌های زنجیره‌ای سراسر کشور و خرده فروشی‌های سطح شهر متفاوت بوده و محصولات فروشگاهی با قیمت پایین‌تر عرضه می‌شود.

هفته گذشته بود که نامه‌ای از سوی انجمن صنایع لبنی منتشر شد که در آن از تولیدکنندگان این صنعت خواسته شد تا قیمت محصولات لبنی را بر پایه قیمت جدید شیر خام که در دامداری‌ها با افزایش ۲۵ درصدی هر کیلو ۱۵ هزار تومان تعیین شده، عرضه کنند. این انجمن عنوان کرده پیش از این طی ارسال نامه‌هایی به وزارت جهاد کشاورزی، ستاد تنظیم بازار، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، معاون اول رئیس جمهوری و رئیس جمهوری درخواست خود را مبنی بر افزایش قیمت محصولات لبنی مطرح کرده و پاسخی دریافت نکرده اند. از این رو بدون اعلام قیمت از سوی ستاد تنظیم بازار خود مبادرت به افزایش نرخ بر اساس قیمت تمام شده تولید خواهند کرد.

گرمای هوا سبب شده تا بازار حبوبات نیز، آرام باشد و تغییر قیمتی را در بیش از یک ماه اخیر شاهد نباشیم.

منبع: مهر