قیمت نفت امروز ۸ خرداد افزایش یافت
قیمت نفت امروز ۸ خرداد افزایش یافت
امروز (دوشنبه 8 خرداد) قیمت نفت در بازارهای جهانی با ۵۵ سنت معادل ۰.۷۱ درصد افزایش به ۷۷ دلار و ۵۰ سنت رسید.

به گزارش خبربین آنلاین: قیمت نفت در امروز (دوشنبه) پس از به توافق رسیدن سران آمریکا در مورد سقف بدهی افزایش یافت. این قرارداد مانع به تعویق افتادن بدهی بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا و بزرگ‌ترین مصرف‌کننده نفت دنیا می‌شود. اما نگرانی در مورد ادامه روند افزایش نرخ بهره جلوی افزایش بیشتر قیمت نفت را می‌گیرد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۵ سنت معادل ۰.۷۱ درصد افزایش به ۷۷ دلار و ۵۰ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۶۰ سنت معادل ۰.۸۳ درصد افزایش ۷۳ دلار و ۲۷ سنت معامله می‌شود.

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا و کوین مک‌کارتی سخنگوی مجلس نمایندگان این کشور در روز شنبه به توافق رسیدند تا سقف بدهی ۳۱.۴ تریلیون دلاری آمریکا را به حالت تعلیق دربیاورند و هزینه‌های دولت را طی دوساله آینده محدود کنند. هر دو نفر اطمینان داده‌اند که اعضای احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه به حمایت از این قرارداد رأی می‌دهند.

رسیدن به این قرارداد تمایل سرمایه‌گذاران به سرمایه‌های مخاطره‌آمیز مانند کالاها از جمله نفت را افزایش خواهد داد.

قیمت نفت خام برنت و نفت آمریکا، هر دو بیش از ۱ درصد در هفته گذشته افزایش قیمت داشتند و دومین افزایش پیاپی هفتگی را تجربه کردند.

پیشرفت مذاکرات سقف بدهی آمریکا و اظهارات عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان در هشدار به فروشندگان استقراضی نفت باعث افزایش قیمت این کالا شده است.

اظهارات بن‌سلمان می‌تواند نشانه‌ای باشد از احتمال کاهش بیشتر تولید اوپک پلاس در اجلاس چهارم ژوئن. اما مقامات روسیه از جمله الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر این کشور اعلام کرده‌اند تمایل به حفظ سطح فعلی تولید دارند.

احتمال افزایش دوباره نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در ماه ژوئن پس‌از انتشار نرخ تورم بالاتر از حد انتظار در آوریل می‌تواند بر قیمت نفت تأثیر منفی بگذارد.

سرمایه‌گذاران از نزدیک اطلاعات مربوط به بخش تولید و خدمات چین را به‌عنوان بزرگ‌ترین واردکننده نفت دنیا و همچنین اطلاعات لیست حقوق‌بگیران بخش غیر کشاورزی آمریکا را که در روز جمعه منتشر می‌شود زیر نظر دارند تا نشانه‌هایی از رشد اقتصاد و تقاضا برای نفت بیابند.

منبع: تسنیم