مجلس جلوی احتکار مسکن را گرفت
مجلس جلوی احتکار مسکن را گرفت
رئیس مجلس گفت: مجلس یازدهم قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی را هم تصویب کرده بود که این کار جلوی احتکار مسکن را گرفت و واگذاری خانه‌های خالی را تسهیل کرد.

به گزارش خبربین آنلاین: «محمدباقر قالیباف» در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۲۲ خردادماه) مجلس شورای اسلامی پس از اتمام بررسی طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی، اظهار داشت: از همه همکاران خود در صحن مجلس و کمیسیون عمران که یکی از دغدغه‌های امروز بازار مسکن را به خوبی پیگیری کردند، تشکر می‌کنم.

وی بیان کرد: جای قانون اجاره بهای مسکن در حوزه قانونگذاری مسکن خالی بود که مجلس در این حوزه قانون‌گذاری کرد. همچنین مجلس با تصویب قانون جهش تولید مسکن در دراز مدت فرایند تولید مسکن را تسهیل کرد و این قانون به دولت ابلاغ شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، متذکر شد: مجلس یازدهم قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی را هم تصویب کرده بود که این کار جلوی احتکار مسکن را گرفت و واگذاری خانه‌های خالی را تسهیل کرد.

قالیباف با اشاره به اینکه مجلس در حوزه قانونگذاری مسکن اقدامات کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت انجام داد، گفت: درباره اجاره بهای مسکن تجربه‌ای را که دنیا طی کرده است، در این طرح پیش بینی کردیم. امیدوارم شورای نگهبان در زمان کوتاه و تا قبل از پایان خرداد و آغاز فصل جابه‌جایی‌ها نظرات خود درباره این طرح به مجلس اعلام کند تا اگر اصلاحاتی لازم است تا قبل از آغاز فصل جابه‌جایی‌ها صورت گیرد و این قانون نهایی شود.

منبع: مهر