نفوذ ارتش رژیم اسرائیل به نوار غزه شد
نفوذ ارتش رژیم اسرائیل به نوار غزه شد
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد، که ارتش این رژیم توانسته است به نوار غزه نفوذ کند.

به گزارش خبربین آنلاین؛ شبکه الجزیره قطر به نقل از رادیو ارتش رژیم اسرائیل گزارش داد که عناصر زمینی ارتش این رژیم شب گذشته توانسته‌اند «نفوذ نسبتا گسترده‌ای» به نوار غزه برای حمله به مواضع حماس داشته باشند.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که این حمله با هدف نابودی زیرساخت‌های حماس و فراهم کردن زمینه حمله زمینی به نوار غزه صورت گرفته است.

مقاومت فلسطین در غزه به این ادعا تا این لحظه واکنشی نشان نداده و مشخص نیست این ادعا چقدر صحت دارد!

بیانیه ارتش رژیم صهیونیستی در حالی صادر شده که منابع خبری روز گذشته از موافقت رژیم صهیونیستی با تعویق حمله زمینی خبر داده بودند.

تحلیلگران می‌گویند رژیم صهیونیستی با توجه به پیچیدگی‌های مختلف موجود در عملیات زمینی، یافتن راهی برای عقب‌نشینی آبرومندانه از وعده‌های اولیه را به انجام این عملیات ترجیح می‌دهد.

از روز شنبه (۱۵ مهرماه) گروه‌های مقاومت غزه عملیات «طوفان الاقصی» را در دفاع از مسجدالاقصی در برابر اقدامات و یورش‌های صهیونیست‌ها آغاز کردند که طی آن مقاومت توانست به داخل اراضی ۱۹۴۸ نفوذ کند. این عملیات ترکیبی از عملیات زمینی، هوایی، دریایی و موشکی بود و بنا به اذعان صهیونیست‌ها و ناظران، بی‌سابقه‌ترین عملیات ضد اسرائیلی در طول تاریخ اشغال اراضی فلسطین در هفت دهه گذشته بود.

در نتیجه این عملیات بنا به آمار رسمی بیش از ۱۴۰۰ نفر از نظامیان و غیرنظامیان صهیونیست در اراضی داخلی فلسطین کشته شده‌اند و ۵۴۰۰ نفر نیز زخمی شدن و ۲۱۲ تن دیگر به اسارت در آمده‌اند. رژیم اسرائیل در واکنش به این عملیات، دیوانه‌وار غزه را از زمین و آسمان هدف قرار داد.

وزارت بهداشت فلسطین امروز اعلام کرد که تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه ۷۱۶۵ شهید برجای گذاشته که در بین آن‌ها حدود  ۳۰۰۰ کودک و بیش از  ۱۳۰۰ زن وجود دارد. همچنین تعداد مجروحان نیز به ۱۷۴۳۹ نفر افزایش یافته است.