واکنش رزنده به انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال ایران
واکنش رزنده به انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال ایران
پرافتخارترین مربی والیبال جهان معتقد است که موریس موتا پائز مهارت‌های خاصی دارد که او را سرمربی تیم‌های بزرگ جهان خواهد کرد.

به گزارش خبربین آنلاین:  برناردو رزنده پرافتخارترین مربی والیبال دنیا که سال‌ها هدایت تیم ملی زنان و مردان برزیل را برعهده داشت، درخصوص ماتو پائز سرمربی تیم ملی والیبال مردان ایران اظهار کرد: رابطه شخصی و حرفه ای من با این مربی (موریس موتا پائز) سال‌ها پیش آغاز شد. سال‌هایی که هنوز مربی تیم والیبال زنان برزیل بودم. در همه تورنمنت هایی که ما با هم در اروپا و سایر نقاط بازی می‌کردیم، ماتو مشاهده و در مورد تیم‌های برتر جهان مطالعه می‌کرد. از آن موقع به بعد پائز در تمرینات شرکت کرد و از آن زمان شروع به تبادل تجربیات و اطلاعات کردیم.

زمانی که در سال ۲۰۰۱ مدیریت تیم مردان را شروع کردم، این رابطه شکل گرفت و حتی نزدیک‌تر شد و من او را به عنوان دستیار مربی در اروپا در نظر گرفتم. سال‌ها گذشت و در ۳ دوره المپیک ۲۰۰۸، ۲۰۱۲ و عمدتاً ۲۰۱۶ او در چندین دوره عضو تیم فنی برزیل شد و با انتخاب برنامه‌های او توانستیم به سمت جلو حرکت کنیم.

وی صاحب تجربه بین‌المللی عظیمی است و اشتیاق زیادی به والیبال و کار روزانه و «مهارت‌های» فردی یک مربی و رهبری را دارد و تیم‌های او به دلیل مهارت های فنی و غیر فنی شامل ارتباطی، همدلی، رهبری و نظم عملکرد بسیار بالایی خواهند داشت و من به خوبی درک می‌کنم که این مهارت‌ها پائز را سرمربی تیم‌های بزرگ والیبال جهان خواهد کرد.

من از همکاری عظیمی که او با پروژه ما برای رشد و توسعه حرفه ای ورزشکاران انجام داد، بسیار سپاسگزارم.