پایگاه آمریکا در شرق سوریه، هدف ۴ راکت قرار گرفت
پایگاه آمریکا در شرق سوریه، هدف ۴ راکت قرار گرفت
یک منبع میدانی خبر داد که پایگاه نظامیان آمریکا در میدان نفتی «کونیکو» در شرق سوریه، با چهار راکت هدف قرار گرفته است.

به گزارش خبربین آنلاین؛ پایگاه نظامیان آمریکا در استان دیرالزور واقع در شرق سوریه هدف حمله قرار گرفته است.

این منبع گفت: این پایگاه که در میدان نفتی «کونیکو» در دیرالزور قرار دارد، با چهار راکت هدف قرار گرفته است.

پیش از این نیز، رسانه‌های محلی بامداد یکشنبه از وقوع حملات پی در پی علیه پایگاه‌های نظامیان آمریکا در شرق سوریه خبر دادند و گفتند که چند راکت به سمت پایگاه واشنگتن در کونیکو شلیک شده است.

ساعاتی بعد نیز، محل استقرار اشغالگران آمریکایی در پایگاه «التنف» در شرق سوریه با هواپیماهای بدون سرنشین هدف حمله قرار گرفته است.

یک مقام آمریکایی به تازگی از مجروح شدن نظامیان آمریکایی در حمله روز دوشنبه هفته جاری نیروهای مقاومت به پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق خبر داد.

این مقام آمریکایی افزود: «نیروهای ما روز گذشته در پایگاه عین الاسد در عراق مورد حمله موشکی قرار گرفتند که طی آن ۱۰ نفر از نظامیان مجروح شدند».

از ابتدای آغاز جنگ در غزه مقاومت عراق نیز بارها پایگاه عین الاسد در غرب عراق و حریر در شمال عراق را هدف قرار داده است. «ابو آلاء الولائی» دبیرکل گروه مقاومت «کتائب سید الشهداء» عراق تأکید کرد، تا زمانی که حملات رژیم اسرائیل به غزه ادامه دارد، این حملات نیز متوقف نخواهد شد و این در حالی است که منابع عراقی از فشار شدید دولت واشنگتن به بغداد برای توقف این حملات خبر می‌دهند.

رسانه‌های آمریکا پیشتر گزارش داده‌ بودند که از زمان عملیات جنبش مقاومت فلسطین موسوم به «طوفان‌الاقصی» علیه رژیم صهیونیستی بیش از ۶۰ نفر از نیروهای آمریکایی بر اثر این حملات زخمی شده‌اند. برخی از این نظامیان دچار ضربه مغزی خفیف شده‌اند.

آمریکا مهمترین حامی رژیم صهیونیستی در تجاوز همه جانبه صهیونیست‌ها به نوار غزه به شمار می‌آید. نهادهای بین‌المللی اعلام کرده‌اند حجم ویرانی‌ها و کشته شدگان تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه در قالب کلمات قابل توصیف نیست.