پیام اسماعیل هنیه برای رهبران جهان اسلام/ تاکید بر لزوم اقدام جمعی برای توقف تجاوزات صهیونیست‌ها
پیام اسماعیل هنیه برای رهبران جهان اسلام/ تاکید بر لزوم اقدام جمعی برای توقف تجاوزات صهیونیست‌ها
رئیس دفتر سیاسی حماس با تاکید بر اینکه مقاومت تنها گزینه برای پایان دادن به اشغالگری در منطقه بوده و مردم فلسطین تا رسیدن به حقوق خود به تقابل با دشمن ادامه می‌دهند از رهبران امت عربی-اسلامی خواست برای توقف تجاوزات صهیونیست‌ها ضد غزه اقدام کنند.

به گزارش خبربین آنلاین: «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس در پیامی خطاب به رهبران و نمادها و علمای امت عربی و اسلامی از آنها خواست تا اقدام فوری و جدی برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه غزه و نجات مردم فلسطین انجام دهند و اسرائیل را در سطح سیاسی و دیپلماتیک منزوی کنند.

اسماعیل هنیه در این پیام خود به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان خطاب به رهبران و نمادها و علمای امت عربی-اسلامی گفت: از رهبران و نمادها و علمای امت عربی-اسلامی می‌خواهیم اقدامی تاثیرگذار در سطوح مختلف سیاسی و دیپلماتیک و حقوقی برای توقف تجاوزات علیه ملت ما به ویژه در غزه و نیز برای حمایت از مسجدالاقصی انجام دهند.

هنیه با تاکید بر لزوم اعمال فشار بر کشورهای حامی رژیم صهیونیستی با هدف مجبور کردن این رژیم جهت توقف جنگ به شکل فوری و بی‌قید و شرط اعلام کرد: مردم ما امسال درحالی به استقبال ماه مبارک رمضان می‌روند که در معرض شنیع‌ترین جنایت‌ها در جنگ نسل‌کشی دشمن علیه غزه قرار دارند.

وی در ادامه پیام خود بر سرعت رساندن کمک‌ها در سطح غذا و دارو و سرپناه برای مردم غزه و باز شدن گذرگاه‌ها جهت امدادرسانی مستمر و تامین کامل و فوری نیازهای مردم غزه تاکید کرده و اظهار داشت که باید محاصره غزه به شکل کامل پایان یافته و روند بازسازی غزه آغاز گردد.

رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین خواستار انجام تلاش‌های بیشتر برای محاکمه رژیم اشغالگر و افشای جنایت‌های این رژیم و منزوی کردن آن در سطح سیاسی و دیپلماتیک به خاطر جنایات جنگی و ضد بشری که این رژیم علیه مردم فلسطین انجام می‌دهد، شد.

اسماعیل هنیه در ادامه تصریح کرد: اشغالگری ریشه همه مشکلات و عدم ثبات در منطقه بوده و ادامه آن با اصول و موازین حقوقی بین‌المللی و سازمان ملل در تضاد بوده و تنها با رسیدن ملت فلسطین به حق خود در استقلال و آزادی است که این مشکل پایان می‌یابد و مرحله جدید و متفاوتی در سطح منطقه و جهان ایجاد می‌گردد.

وی در پایان پیام خود گفت: ما به شما و همه آزادگان این اطمینان را می‌دهیم که مردم ما به سرزمین خود پایبندند و به گزینه مقاومت به عنوان راهی مشروع جهت پایان دادن به اشغالگری ایمان دارند. این مردم هر اندازه هم که نیاز به فداکاری باشد، به مقابله با همه توطئه‌های دشمن که هدف آن حذف مسئله فلسطین است ادامه خواهند داد و همه جنایت‌های وحشیانه‌ای که اشغالگران انجام می‌دهند هرگز موجب عقب نشینی مردم فلسطین از مقاومت و ادامه راهشان نمی‌شود و این راه تا رسیدن ملت فلسطین به آزادی و استقلال، برپایی کشور مستقل فلسطینی با حاکمیت کامل و به پایتختی قدس و رسیدن به حق بازگشت و تعیین سرنوشت ادامه خواهد داشت.

این درحالی است که چند روز قبل هم گروه‌های فلسطینی در بیانیه‌ای برای کمپین «طوفان رمضان» فراخوان دادند و اعلام کردند از همه وجدان‌های بیدار و زنده در سراسر جهان می‌خواهیم که بزرگترین اقدام رسمی و مردمی جهانی در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی را در ماه مبارک رمضان تحت عنوان «طوفان رمضان» برای پیروزی آرمان عادلانه فلسطین و تحت فشار قرار دادن دشمن برای توقف جنگ نسل‌کشی آن علیه مردم ما و شکست توطئه‌های اشغالگران انجام دهند.

گروه‌های فلسطینی تاکید کردند که ما می‌خواهیم که این پویش و طوفان جهانی شامل فعال‌سازی همه اشکال تحریم و قطع هرگونه کمک رسانی به اشغالگران، اعلام اعتصابات در میادین و عرصه‌های عمومی و برگزاری راهپیمایی‌ها در همه پایتخت‌ها و شهرها باشد. ما بر حق ملت خود در آزادی و تعیین سرنوشت و بازگشت به سرزمین خودشان و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس تاکید می‌کنیم.