پیش بینی بورس فردا ۲۲ خرداد ۱۴۰۲
پیش بینی بورس فردا ۲۲ خرداد ۱۴۰۲
امروز (یکشنبه 21 خرداد) بورس بیش از 6 هزار واحد ریخت؛ بورس فردا (دوشنبه) چگونه خواهد بود؟!

به گزارش خبربین آنلاین: در جریان معاملات روز جاری (یکشنبه) شاخص بورس تهران با افت ۶ هزار و ۸۰۰ واحدی کار را تمام کرد تا همچنان در مسیر فرسایشی قرار داشته باشد. ارزش معاملات در بازار نقد بورس اوراق بهادار تهران برای دومین روز پیاپی در محدوده ۵ هزار میلیارد تومان قرار گرفت تا نشان دهد اهالی بازار خیلی دست به خرید یا فروش نمی‌برند و این روزها تنها نظاره‌گر بازار هستند.

ارزش معاملات روز جاری (یکشنبه) بازار بورس تهران در محدوده ۵ هزار میلیارد تومانی قرار گرفت و ارزش بازار بورس نیز به رقم ۸ هزار و ۱۲۰ همتی رسید تا نسبت به روز قبل افت ۳۱ همتی را ثبت کرده باشد.

ارزش معاملات در این روزها به قدری پایین است که گروه شیمیایی بازار سرمایه با ارزش معاملاتی ۳۱۰ میلیارد تومانی در رتبه پنجم برترین گروه‌های صنعت قرار گرفته است.

گروه خودرویی با اینکه برترین ارزش معاملاتی را در اکثر روزهای اخیر به خود می‌گرفت با اینکه همچنان در رتبه اول مانده است اما کمتر از هزار میلیارد تومان ارزش معاملاتی را از آن خود کرد و در محدوده ۷۴۸ میلیارد تومانی قرار گرفت.

خبرهای روز تاثیرگذار بر بورس

«مهدی تقدسی» مدیر سامانه یکپارچه خودرو اعلام کرده است که تعدادی از افرادی که که در مرحله نخست فروش خودرو در سامانه یکپارچه شرکت کرده‌اند با توجه به فراخوان شرکت‌های خودروساز اقدام به پرداخت وجه خودرو نکرده‌اند که همین امر باعث خالی شدن ظرفیت‌ها شده است.

در محصولات داخلی عدم واریز وجه از سوی متقاضیان ۲۰ درصد و در خودروهای مونتاژی این آمار به بیش از ۵۰ درصد رسیده است.

اعضای جدید هیئت مدیره استقلال مشخص شد که در این میان یک فعال بازار سرمایه در هیئت مدیره آبی ها قرا گرفت مهدی حیدرزاده به عنوان یکی از اعضای جدید این تیم تحصیلات دکتری مدیریت مالی دارد و سابقه مدیرت امور مالی در شرکت‌های مختلف از جمله، کارگزاری بانک کشاورزی، کارگزاری بیمه ایران، بیمه دی و مدیرعاملی شرکت سبدگردان وکارگزاری هوشمند رابین را در کارنامه دارد.

معاون حمل و نقل وزارت صمت نیز، گفت: ارز مورد نیاز خودروسازان بر اساس توافقات انجام شده میان وزرات صمت و بانک مرکزی این هفته تامین خواهد شد. خودروسازان داخلی بیشتر از ۱.۵ میلیون دستگاه تعهد پیش فروش براساس ثبت نام متقاضیان در طرح یکپارچه خودرو داشته‌اند.

مدیرعامل شرکت آرمان توسعه مبین مهر سپهر، اعلام کرد: مهم ترین دارایی که امسال از طرف بانک صادرات در بازار عرضه خواهیم کرد، شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی و شرکت بعدی که قصد داریم عرضه کنیم، شرکت آرمان توسعه خواهد بود.

رهبر انقلاب نیز امروز تاکید کرد: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد.

پالایش نفت تبریز هم اعلام کرده است که کاهش تولید فرآورده های نفتی شرکت پالایش نفت تبریز در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ بدلیل تعمیرات اساسی دوره ای (اورهال ) برنامه ریزی شده دستگاههای پالایشی می باشد که از تاریخ ۱۶ رادیبهشت ماه ۱۴۰۲ شروع و هم اکنون نیز مراحل پایانی آن را طی می کند که این تعمیرات هیچ گونه تاثیری در سود و زیان شرکت نداشته است.

«محمدرضا پورابراهیمی» رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، اظهار داشت: هر گونه تغییر نرخ تثبیت مغایر با قوانین است بنابراین ما با تثبیت این نرخ مخالف هستیم اما نمی‌گوییم که نرخ ارز افزایش پیدا کند که به دنبال آن افزایش، انواع کالا گرانتر به دست مردم برسد بلکه می‌گوییم نرخ ارز به نحوی مدیریت شود که به نرخ پایین میل کند.

بررسی تکنیکالی شاخص بورس

شاخص بورس تهران در ادامه افت هفته جاری که از روز شنبه شروع شد امروز را نیز با روند منفی به پایان برد و با افت بیش از ۶ هزار و ۸۰۰ واحدی کار را تمام کرد تا در محدوده های ۲ میلیون و ۲۰۸ هزار واحدی قرار بگیرد و از محدوده‌ای که در اردیبهشت ماه سال جاری مورد حمایت قرار گرفته بود کمی فاصله گرفت، محدوده ۲ میلیون و ۲۱۴ هزار واحدی که شاخص پس از افت سنگین اردیبهشت ماه به این محدوده واکنش مثبت نشان داد.

کندل روز جاری پایین تر از میانگین ۵۵ روزه خود قرار گرفت تا این احتمال را ایجاد کند این خط روند قرار نیست روند جاری بازار را حمایت کند.

اندیکاتور rsi نیز به رقم ۳۹ واحدی رسید تا به هیجان فروش ۳۰ واحدی (سطح استاندارد) این اندیکاتور نزدیک‌تر شده باشد.

و در انتها بازار امروز ۶۲ درصد از نمادهای بازار بورس رخ منفی را به خود گرفتند و نمادهای بانک ملت و خساپا با ترتیب با خالص خروج ۵۷ و ۳۶ میلیارد تومانی رتبه‌های اول و دوم خروج پولی‌های حقیقی بازار امروز را به خود اختصاص داند.

منبع: اکو ایران