آمار کشته‌های تصادفات بسیار سنگین است
آمار کشته‌های تصادفات بسیار سنگین است
امام جمعه موقت تهران گفت: آمار کشته‌های تصادفات برای ما بسیار سنگین است و امیدواریم سالی برما بگذرد که ما دیگر شاهد این حوادث نباشیم.

به گزارش خبربین آنلاین؛ حجت الاسلام سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه طی سخنانی اظهار داشت: ما معتقدیم در شب قدر میزبان فرشتگان حضرت بقیه الله الاعظم است.

وی افزود: سحر و استغفار در شب مرکب  سیر و سلوک اولیای الهی است و نباید این مرکب را از دست داد. اما در بین شبها، شب قدر چیز دیگری است و بنا بر روایات برترین شبها شب قدر است.

خاتمی با اشاره به تقارن بهار طبیعت و بهار قرآن ادامه داد: اجتماع ۱۰۰ هزار نفری در ورزشگاه آزادی نشان دادم مردم دلداده خداوند هستند و به شکر خدا تا کنون همه خدمت کردند تا نوروز با آسایشی داشته باشیم. اما آمار کشته‌های تصادفات برای ما بسیار سنگین است و امیدواریم سالی برما بگذرد که ما دیگر شاهد این حوادث نباشیم.

خاتمی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۳ توسط مقام معظم رهبری عنوان کرد: این نامگذاری‌ها تشریفات نیست لکه این نامگذاری‌ها تعیین نقشه راه است که ابن کار با دقت‌ و کارشناسی‌ انجام می‌شود تا مقام معظم رهبری به یک نام می‌رسند. در این راستا، واقعاً مشکلات و راه‌حل آن‌ها را در نظر می‌گیرند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مشکل کشور اقتصادی است و تمام نامگذاری‌های سالیان اخیر توسط مقام معظم رهبری حول محور کارگشایی و حل مشکلات اقتصادی است، تصریح کرد: جهش تولید بسیار اهمیت دارد و از این طریق همه شاخص‌های اقتصادی تغییر پیدا می‌کند، بیکاری و تورم کاهش می‌یابد و صادرات رونق می‌گیرد که در نتیجه آن، استقلال اقتصادی پدیدار می‌شود که حاصل آن، عزت ملی و ایران سربلند است.

وی ادامه داد: باید توحه داشت که موارد مذکور بدون مشارکت مردم امکان ندارد و هیچ جایگزینی برای مشارکت مردم نیست. قرآن کنار تاییدات الهی کمک مردم را در آیه ۶۲ سوره انفال ذکر می‌کند.

خاتمی تاکید کرد: در رابطه با مشارکت مردم حرف‌های گفتنی بسیار است. اما، حداقل انتظار از مسئولان این است که موانع رو از سر راه بردارند و به نحوی عمل نکنند که تولیدکنندگان را از تولید مأیوس و پشیمان کنند. در این راستا از مسئولان محترم انتظار می‌رود که امر تولید را تسهیل کنند. مردم هم به تولید داخلی بها بدهند تا جنس داخلی وجود دارد به آن بها و ارزش بدهند. البته تولیدکنندگان داخلی‌ هم دقت کنند تا اجناس را خوب و محکم تولید کنند که قابل رقابت با خارجی باشد و به فضل خدا مردم ایران مردمی هستند که می‌توانند این شعار «ما می‌توانیم» شعار واقعی مردم است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به فرارسیدن روز جمهوری اسلامی عنوان کرد: یکشنبه ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی که در حقیقت غدیر نظام اسلامی است‌. تغییر یک نظام امر بسیار مهمی بود که با رای بسیار بالای مردم به حمهوری اسلامی محقق شد. امام راحل فرمودند اگر اسلام را می‌خواهیم باید «جمهوری اسلامی» را حفظ کنیم.

خاتمی با بیان اینکه در ششمین ماه تولد عملیات طوفان الاقصی قرار داریم، تصریح کرد: طوفان الاقصی در طول تاریخ ۷۶ ساله رژیم صهیونیستی بی سابقه است. این روزها رژیم صهیونیستی در تلاش است که بگوید که شکست نخورده است در حالی‌که شکست بزرگی را متحمل شده اند. ابتکار عمل به دست شبکه مقاومت است نه در اختیار صهیونیست‌ها لذا جنایت‌های آنان در غزه نشان از استیصال این رژیم غاصب است.خطیب جمعه تهران با اشاره به گسترش مقاومت اسلامی خاطرنشان کرد: مقاومت یک محور بود اما در حال حاضر مقاومت تبدیل به یک شبکه شده است که نیروهای مقاومت در منطقه هماهنگ با یکدیگر عمل می‌کنند و ان شاءالله نتیجه این هماهنگی نابودی رژیم صهیونیستی است.

وی با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی توان شکست مقاومت را ندارد و به فضل خدا در آستانه ناتوانی کامل است، افزود: در حال حاضر مقاومت حرف اول در منطقه را می‌زند. مقاومت هم اکنون پیروز میدان است و بنا بر بشارت قرآنی در آیه ۲۰۴ از سوره بقره پیروزی از آن مقاومت است.خطیب نماز جمعه تهران اظهار کرد: جنایات رژیم وحشی صهیونیستی جنایاتی بی بدیل است. جنایاتی که زبان از گفتن شرم دارد.

امام جمعه موقت تهران گفت: قصه روز قدس امسال قصه دیگری است و به فضل خدا هفته آینده با حضور در راهپیمایی روز قدس به زنان و مردان نستوه غزه خدا قوت می‌گوئیم.

خاتمی با اشاره به حادثه تروریستی روسیه، عنوان کرد: ما ترور را در همه جای دنیا محکوم می‌کنیم. داعش چیزی جز آمریکا نیست. تولید کننده داعش آمریکا است که وزیر خارجه اسبق و نامزد ریاست حمهوری آن‌ها نیز آن را اعلام کردند. داعش یک تشکل آمریکایی و اسرائیلی است.آیت الله خاتمی با طرح این سوال که چرا با گذشت ۱۸۰ روز از جنایات در غزه، داعش کم‌ترین تحرکات را برای مقابله با این جنایات ندارد، تصریح کرد: داعش ساخته و پرداخته آمریکاست و داعش یعنی اسرائیل چه گفته باشند و چه نگفته باشند.