اعتراض سازمان برنامه و بودجه به ناترازسازی بودجه ۱۴۰۳ در تلفیق
اعتراض سازمان برنامه و بودجه به ناترازسازی بودجه ۱۴۰۳ در تلفیق
رئیس سازمان برنامه و بودجه از ناتراز سازی گسترده لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق بودجه انتقاد کرد.

به گزارش خبربین آنلاین؛ داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه در صفحه مجازی خود از انتقاد و اعتراض سازمان و برنامه و بودجه نسبت به ناتراز سازی گسترده بودجه ۱۴۰۳ توسط نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق بودجه خبرداد.

سازمان برنامه و بودجه در اطلاعیه‌ای از مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی انتقاد کرد.

در اطلاعیه سازمان برنامه و بودجه آمده است، به آگاهی مردم شریف ایران می‌رساند، نمایندگان عضو کمیسون تلفیق بودجه در روز گذشته احکام الحاقی متعددی را که بار مالی آن‌ها تامین و پیش بینی نشده است، به‌رغم مخالفت نمایندگان دولت به تصویب رساندند.

در این اطلاعیه تصریح شده است: با توجه به پوشش خبری گسترده این مصوبات و ایجاد انتظارات احتمالی در برخی هم‌وطنان عزیز، لازم به تاکید است که این مصوبات در مرحله تصویب نهایی در صحن مجلس و یا در مرحله تایید توسط شورای نگهبان ممکن است با چالش مغایرت با اصل ۷۵ قانون اساسی مواجه شده و از تصویب نهایی باز بماند.

به گزارش فارس، از جمله مصوبات نمایندگان در تلفیق که بار مالی دارد، این است که رشد ۱۸ درصدی پیشنهادی برای افزایش حقوق کارمندان،‌ در کمیسیون تلفیق به ۲۰ درصد افزایش یافت که بار مالی فراوانی در پی خواهد داشت.

در این زمینه علیرضا سلیمی عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: با مصوبه‌ دوشنبه شب کمیسیون تلفیق، حقوق دریافتی خدمتگزاران مدارس و نیز کارمندان وزارت جهاد کشاورزی نیز ترمیم شد.