امیرعبداللهیان با سید حسن نصرالله دیدار کرد
امیرعبداللهیان با سید حسن نصرالله دیدار کرد
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در بیروت حضور دارد با دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار کرد و درباره اوضاع غزه و لبنان به گفت‌وگو پرداخت.

به گزارش خبربین آنلاین؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در رأس هیأتی به بیروت سفر کرده در ادامه رایزنی‌ها در باره اوضاع غزه با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه که روز چهارشنبه اول آذر ماه به بیروت سفر کرد پیش از این با «نجیب میقاتی» نخست وزیر پیشبرد امور لبنان، «نبیه بری» رئیس پارلمان و همچنین مقامات ارشد حماس و جهاد اسلامی در بیروت دیدار و درباره تحولات غزه، روند آتش‌بس و تثبیت آن و نیز برخی موضوعات مرتبط با روند سیاسی لبنان و روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر کرد.

این سفر که دومین سفر امیرعبداللهیان ظرف حدود یک ماه و نیم گذشته است، در استمرار و تکمیل تلاش‌های مستمر و فشرده جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم فلسطین، پایان دادن به تجاوز ظالمانه رژیم صهیونیستی، رفع محاصره غزه و ارسال کمک‌های انساندوستانه به مردم فلسطین صورت گرفته است.

امیرعبداللهیان ۲۱ و ۲۲ مهر ماه و در چارچوب نخستین سفرش به منطقه درباره اوضاع غزه و در دومین مقصد این سفر به بیروت سفر و در این سفر با سید حسن نصرالله هم دیدار و گفت‌وگو کرده بود.