بازداشت ۷ جاسوس موساد در ترکیه
بازداشت ۷ جاسوس موساد در ترکیه
سازمان اطلاعات ترکیه امروز (جمعه) هفت نفر را به ظن فروش اطلاعات به سازمان جاسوسی موساد بازداشت کرد.

به گزارش خبربین آنلاین: سازمان اطلاعات ملی ترکیه (میت) امروز جمعه هفت نفر را در استان‌های استانبول و ازمیر به اتهام فروش اطلاعات به سازمان جاسوسی موساد بازداشت کرد.

خبرگزاری آناتولی به نقل از منابع امنیتی ترکیه نوشت که موساد اهداف خود را از طریق کارگاهان خصوصی تحت نظر داشت و اقدام به جمع‌آوری اطلاعات از زندگی افراد و مستندسازی آن از طریق تصاویر و ویدئو و تحت نظر گرفتن آن‌ها می‌کرد.

طی تحقیقات دادستان عمومی استنانبول، ۹ نفر در این رابطه با موساد همکاری و اقدام به فروش اطلاعات می‌کردند که به دنبال این تحقیقات، دفتر سازمان اطلاعات ملی ترکیه در استانبول در یک عملیات امنیتی در این استان و استان ازمیر هفت نفر را بازداشت کردند؛ دو نفر دیگر نیز پیش از این بازداشت شده و تحت بازجویی هستند.

بازداشت هفت جاسوسی رژیم صهیونیستی در ترکیه در شرایطی است که روابط میان آنکارا و تل آویو در پی جنگ در غزه تنش‌آمیز است، البته بازداشت عوامل موساد در ترکیه سابقه‌دار است؛ در آخرین مورد در تاریخ ۱۲ دی ماه ۳۳ نفر در هشت استان ترکیه به اتهام جاسوسی برای موساد بازداشت شدند.

این متهمان به جاسوسی برای موساد، در اقداماتی از قبیل شناسایی، نظارت، حمله و ربودن اتباع خارجی مقیم ترکیه دست داشتند و آن‌ها بخشی از عملیات «جاسوسی بین‌المللی» بوده‌اند.

اما یکی از بزرگترین عملیات‌های ضد جاسوسی ترکیه مربوط به دسامبر ۲۰۲۲ باز می‌گردد که ۶۸ جاسوس سازمان موساد در یک عملیات وسیع در ۳۰ استان ترکیه بازداشت شدند.