بودجه صندوق بیماران صعب‌العلاج به ۹ هزار میلیارد تومان افزایش میابد
بودجه صندوق بیماران صعب‌العلاج به ۹ هزار میلیارد تومان افزایش میابد
نماینده مجلس گفت: خدمات بیمه سلامت به بیماران صعب العلاج مورد حمایت دولت و مجلس بودو و امسال نیز در تلاش هستیم بودجه این صندوق را حداقل به ۹ هزار میلیارد تومان افزایش دهیم.

به گزارش خبربین آنلاین؛ فاطمه محمدبیگی با اشاره به اینکه یکی از بهترین مصوبات مجلس یازدهم در عرصه عدالت ورزی و کاهش رنج مریض داری به ویژه برای بیماران خاص، تأسیس صندوق حمایت از بیماری‌های خاص، صعب العلاج و نادر بود گفت: این صندوق طی سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ خدماتی را به بیماران ارایه داد که با توجه به اختصاص سالانه ۷ هزار میلیارد تومان بودجه به دنبال آن هستیم که منابع آن را برای سال آینده افزایش دهیم.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت عملکرد قابل قبولی در ارایه خدمات به بیماران صعب العلاج داشته و اقدامات این سازمان قابل تقدیر است افزود: خدمات بیمه سلامت به بیماران صعب العلاج مورد حمایت دولت و مجلس بودو و امسال نیز در تلاش هستیم بودجه این صندوق را حداقل به ۹ هزار میلیارد تومان افزایش دهیم.

وی با تأکید براینکه سازمان بیمه سلامت در بحث اجرای قانون جوانی جمعیت نیز با ارایه خدمات به زوجین نابارور در قالب پرداخت ۹۰ درصد هزینه‌ها بیش از ۵۷ هزار زوج نابارور را نشان دار کرده است اظهار داشت: البته هنوز مراکز و مؤسسات خصوصی و نیمه دولتی حمایت‌های جدی از این قانون نداشتند، حدود ۷ میلیون نفر زوج نابارور در کشور زندگی می‌کنند که با حمایت‌های بیمه‌ای‌امیدواریم بتوانند بیماری خود را درمان کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: اجرای قانون نسخه‌نویسی و نسخه پیچی الکترونیک نیز خوشبختانه با حمایت‌های مجلس در تأسیس کمیته سلامت الکترونیک و همکاری‌های ویژه بیمه سلامت و شورای عالی بیمه سلامت کشور منجر به استقرار بالای ۹۰ درصدی این قانون در سراسر کشور شده و به دنبال یکپارچه‌سازی سازی سامانه‌های داده‌های سلامت و قواعد بیمه‌ای هستیم. البته برخی تکالیف قانونی برای این مسأله در برنامه هفتم مورد توجه قرار نگرفته که‌امیدواریم تدابیر لازم برای آن اتخاذ شود.