تامین دسترسی پایدار تهرانی‌ها به اینترنت پرسرعت
تامین دسترسی پایدار تهرانی‌ها به اینترنت پرسرعت
با حضور وزیر ارتباطات و شهردار تهران، دومین جلسه هم‌اندیشی اجرای پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای پایتخت به میزبانی شهرداری تهران برگزار شد.

به گزارش خبربین آنلاین؛ دومین جلسه هم اندیشی برای اجرای پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در شهر تهران، با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، علیرضا زاکانی شهردار تهران و معاونان شهردار و شهرداران مناطق ۲۲ گانه پایتخت در ساختمان خیابان بهشت برگزار شد.

در این جلسه وزیر ارتباطات با تشریح آخرین وضعیت پیشرفت پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در کشور بر لزوم اجرای هر چه سریعتر این پروژه در شهر تهران تاکید کرد.

شهردار تهران نیز با توجه به نقشی که این پروژه برای توسعه شهر تهران و افزایش رضایتمندی شهروندان تهرانی دارد، از همه شهرداران مناطق شهرداری خواست تا در اجرای این ابرپروژه حداکثر همکاری را با وزارت ارتباطات داشته باشند.

بنا به این گزارش، اوایل دی ماه بود که تفاهمنامه ای میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شهرداری تهران برای اجرای پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در پایتخت میان طرفین امضا شد.

گفتنی است هدف این تفاهم نامه تامین دسترسی پایدار همه شهروندان به اینترنت پرسرعت و دیگر سرویس های فناورانه است.

بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت iranfttx.ir، تاکنون بیش از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار در پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در سراسر کشور تحت پوشش قرار گرفته اند و چندی پیش توسط رییس جمهوری، این پروژه در استان گلستان به عنوان نخستین استانی که تمام ۳۷ شهر آن تحت پوشش فیبرنوری قرار گرفته است، رسما افتتاح شد.