تشخیص ۵۶ بیماری نوزادان با کیت غربالگری تولید داخل
تشخیص ۵۶ بیماری نوزادان با کیت غربالگری تولید داخل
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ساده‌ترین دستاوردی که ما عرضه کردیم و مجوزهای لازم را نیز از سازمان غذا و دارو دریافت کرده کیت غربالگری نوزادان است که توسط آن ۵۶ بیماری قابل پیش بینی است.

به گزارش خبربین آنلاین؛ سید حیدر محمدی، رئیس سازمان غذا و دارو در افتتاحیه دومین نمایشگاه سلامت‌بنیان گفت: در حالی دومین نمایشگاه سلامت بنیان را آغاز می‌کنیم که تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور به بیش از دو برابر رسیده است

امسال در کنار حضور شرکت‌های پرافتخار دانش بنیان از ۲۰ محصول جدید این شرکت‌ها رونمایی خواهیم کرد. مسیر رشد شرکت‌های دانش بنیان ما مسیر پرافت افتخاریست و بر اساس آماری که ما داریم عمق تولید افزایش پیدا کرده و ارزبری کاهش می‌یابد.

هدف اصلی مادر وزارت بهداشت این است که به سمت افزایش عمق تولید حرکت کنیم و ارزبری این محصولات را کاهش دهیم. امروز با افتخار ۹۹ درصد از محصولات دارویی کشور را شرکت‌های داخلی تولید می‌کنند.

به دنبال آن هستیم این است که چیزی که در دانشگاه‌ها به عنوان علم و دانش شکل می‌گیرد به صنعت وصل کنیم. امیدواریم با حمایت‌های هرچه بیشتر دولت از دانش بنیان‌ها، شاهد پیشرفت هرچه بیشتر و بهتر این شرکت‌ و خودکفایی کامل در این عرصه باشیم.

در ادامه محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه سلامت‌بنیان گفت: جریان بسیار فعال و پویایی در تحقیقات نتیجه‌گرا در این سازمان وجود دارد که در چرخه نوآوری این ظرفیت را دارد که دانش را به فناوری و فناوری را به سامانه و سپس به راه حل تبدیل کند.

وی گفت: در حال حاضر بیش از ۲۲ محصول ما در فاز بالینی و پیش بالینی قرار دارند.ساده‌ترین دستاوردی که ما عرضه کردیم و مجوزهای لازم را نیز از سازمان غذا و دارو دریافت کرده کیت غربالگری نوزادان است.

اسلامی عنوان کرد: با استفاده از این کیت‌ها حدود ۵۶ بیماری در نوزادان قابل پیش بینی است که کیفیت زندگی خانواده‌ها را افزایش خواهد داد. در دو سال گذشته در حوزه پلاسما تحقیقات را به نتیجه تبدیل کرده‌ایم و پلاسماتراپی امروز در درمان بیماری‌های خاص، سرطان و موارد حادی مثل زخمهای دیابتی کاربرد فراوانی یافته اند.