تکمیل سامانه هشدار سریع زلزله تا اوایل تابستان ۱۴۰۳
تکمیل سامانه هشدار سریع زلزله تا اوایل تابستان ۱۴۰۳
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در خصوص پروژه‌هایی که تا پایان سال جاری و اوایل سال آینده در حوزه بحران به بهره‌برداری می‌رسند، توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبربین آنلاین: «علی نصیری» رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اظهار کرد: دو پایگاه مدیریت بحران را در حال حاضر آماده افتتاح داریم که یک پایگاه در مجاورت اتوبان امام علی (ع) در منطقه ۱۴ به نام شهید مهران خالدی و دیگری پایگاه مدیرت بحران محله زنجان در منطقه دو است که تا پایان سال افتتاح خواهند شد.

وی افزود: همچنین برای اوایل تابستان سال آینده نیز دو پایگاه مدیریت بحران «یاران» در محله شهرک نفت منطقه یک و پایگاه «بوستان ولایت» در منطقه ۱۹ آماده افتتاح خواهند شد. از ۴ پایگاهی که برای امسال و اوایل سال آینده افتتاح می‌شوند سه پایگاه از نظر ویژگی شبیه به هم و دارای ۱۲۵۰ متر زیر بنا و ۹۰۰ متر سطح اشغال هستند و تنها پایگاه محله زنجان کوچکتر از آن‌ها و دارای ۳۶۰ متر زیربنا است.

نصیری ادامه داد: یک پروژه ملی در خصوص پروژه ملی «سامانه هشدار سریع زلزله» نیز اقدامات مهمی انجام شده و کارهای فنی آن تا پایان سال به اتمام می‌رسد و کل پروژه تا اوایل تابستان ۱۴۰۳ آماده افتتاح می‌شود که بهره برداری از آن با حضور رئیس‌جمهور صورت خواهد گرفت.