ثروت ۴۵ تریلیون دلاری بریکس برای سرمایه‌گذاری
ثروت ۴۵ تریلیون دلاری بریکس برای سرمایه‌گذاری
بر اساس گزارش یک شرکت انگلیسی، ثروت قابل سرمایه‌گذاری گروه بریکس 45 تریلیون دلار است.

به گزارش خبربین آنلاین: ثروت قابل سرمایه‌گذاری کشورهای عضو بریکس به ۴۵ تریلیون دلار می‌رسد؛ این را گزارش جدید «هنلی و پارتنرز» نشان داده است.

بریکس متشکل از کشورهای نوظهوری نظیر برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی بود که اکنون ایران، عربستان، اتیوپی، مصر و امارات هم از ابتدای ژانویه به آن پیوسته‌اند.

این گروه شامل ۱۰ کشور با ۱.۶ میلیون نفر با دارایی قابل سرمایه‌گذاری هر نفر بیش از یک میلیون دلار، بیش از ۴۷۰۰ نفر با دارایی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار و بیش از ۵۰۰ میلیارد است که پیش‌بینی می‌شود طی ۱۰ سال آینده، تعداد میلیونرهای آن ۸۵ درصد رشد کند.

این کشور ۴۵ درصد جمعیت جهان و ۳۶ درصد تولیدناخالص داخلی را در اختیار دارند که بیش از ۳۰ درصد سهم گروه ۷ است.

یورگ استفن، مدیرعامل هنلی و شرکا می‌گوید: « عضویت کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا (منا)، فقط یک تجدیدنظر سیاسی نیست بلکه به معنای به رسمیت شناختن جایگاه اقتصادی رو به رشد آنهاست… این منطقه از قدیم برای منابع انرژی‌اش مهم بوده و اکنون نقش اقتصادی متنوع‌تری دارد.»

بر اساس این گزارش، در حال حاضر، چین با ۸۶۲ هزار ۴۰۰ نفر بیشترین تعداد میلیونرها اختصاص داده است و پس از آن هند با ۳۲۶ هزار و ۴۰۰ نفر قرار دارد. پیش‌بینی می‌شود این ۲ کشور به ترتیب طی ۱۰ سال آینده ۸۵. ۱۱۰ درصد در تعداد میلیونرها رشد داشته باشند.

تعدا میلیونرهای عربستان، امارات و اتیوپی هم طی دهه گذشته به ترتیب ۳۵، ۷۷ و ۳۰ درصد رشد داشته است.