حضور ۵ شناور نیروی دریایی سپاه پاسداران در رزمایش کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۴
حضور ۵ شناور نیروی دریایی سپاه پاسداران در رزمایش کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۴
فرمانده پایگاه امام علی نیروی دریایی سپاه پاسداران از حضور ۵ شناور این نیرو در رزمایش مرکب امنیت دریایی ۲۰۲۴ خبرداد.

به گزارش خبربین آنلاین : رزمایش کمربند امنیتی ۲۰۲۴ با حضور کشورهای چین، روسیه و ایران با تیراندازی به سمت اهداف تعیین شده سطحی انجام شد.

در این رزمایش ناو شهید محمودی، ناو شهید حاج قاسم سلیمانی، ناو شهید ابومهدی المهندس و ناوچه تندر شهید توسلی و بالگردهای نیروی دریایی سپاه کنار رزمندگان ارتش قهرمان جمهوری اسلامی مقتدرانه حضور دارند.

ناوهای جدید الحاق شده به نیروی دریایی سپاه برای اولین بار است که در این رزمایش مرکب حضور دارند و به اجرای عملیات می‌پردازند.

از ویژگی‌های ناوهای نیروی دریایی سپاه در این رزمایش قابلیت حضور در ماموریت های طولانی در اقیانوس‌ها، دریامانی طولانی و حمل و استفاده از جدیدترین سلاح های پیشرفته تولید داخل است.

فرمانده پایگاه امام علی (علیه السلام) نیروی دریایی سپاه، گفت: ما با استعداد ۳ ناو و ۲ ناوچه در این رزمایش شرکت کردیم. این رزمایش در منطقه‌ای به وسعت ۱۷ هزار کیلومتر مربع در حال برگزاری است که سه تنگه راهبردی از پنج تنگه راهبردی جهان در شمال اقیانوس هند در اضلاع این محدوده قرار دارد. منطقه‌ای که مهم‌ترین مرکز تردد انرژی و تجارت در دنیا است.

دریادار دوم نوذری اظهار کرد: هدف از برگزاری این رزمایش، تحکیم امنیت و مبانی آن در منطقه و گسترش همکاری‌های چندجانبه میان کشورهای شرکت کننده و نشان‌دادن حسن نیت و توانایی این کشورها در جهت حمایت مشترک از صلح جهانی، امنیت دریایی و ایجاد یک جامعه دریایی با آینده‌ای مشترک است که ما نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای این مهم پیش قدم هستیم.

فرمانده پایگاه امام علی (ع) تأکید کرد: تمرین‌های تاکتیکی متنوعی از جمله نجات شناور دچار حریق، آزاد سازی شناور ربوده شده، تیراندازی علیه اهداف مشخص، تیراندازی شبانه به اهداف هوایی و سایر تمرینات تاکتیکی و عملیاتی در این رزمایش پیش‌بینی شده است.