شبکه رادیویی معارف با برپایی منظومه انتخاباتی خود این روزها ویژه برنامه «حماسه حضور» را با مضمون چرایی شرکت در انتخابات تقدیم مخاطبان می‌کند.

به گزارش خبربین آنلاین:  مهدی کریمی، مدیر گروه جامعه و فرهنگ رادیو معارف با تاکید بر نگاه و زاویه دید متفاوت رادیو معارف بر انتخابات می گوید: رادیو معارف از این حیث که به صورت تخصصی به مباحث معارفی می پردازد، از حیث دیگر به محتوای دینی توجه دارد. ما دین را حداکثری تعریف می کنیم و سبک زندگی ایرانی و اسلامی را ترویج می کنیم. یعنی تمامی حوزه ها ماموریت این شبکه رادیویی در انتخابات است؛ از سلامت، اقتصاد، فقه و… به همه موضوعات پرداخته می شد و از لحاظ حوزه تبیین، اطلاع رسانی، تشویق و ترغیب حضور مردم پای صندوق های رای، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی را در منظومه انتخاباتی داریم.

وی با بیان وجه تمایز برنامه های رادیو معارف با دیگر برنامه ها می افزاید: وجه تمایز شبکه رادیویی معارف نسبت به دیگر برنامه های شبکه های رادیویی این است که ما زوایه دید متفاوتی داریم و بیشتر به مسائل از نگاه دینی و معارفی می پردازیم. مثلا انتخابات را از زاویه دین و معارف نگاه می کنیم و بر آن متمرکز می شویم.

کریمی با اشاره به طراحی منظومه انتخاباتی رادیو معارف می افزاید: ما با توجه به نزدیک شدن به  انتخابات از آذرماه یک منظومه انتخاباتی طراحی کردیم و با یک شیب ملایمی کارمان را شروع کردم. از بحث های کارشناسی گرفته تا گفت و * انتخاباتی و…. در برنامه «شاخص» به بیان دیدگاه های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص کارکرد و جایگاه مجلس و کارکردهای شاخص نماینده های تراز پرداختیم. درباره این که مردم باید به چه کسی با چه ویژگی هایی رای بدهند. در برنامه «خانه ملت» که هم اکنون هم از رادیو معارف روی آنتن می رود ما درباره شبهات در خصوص مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی پاسخگو هستیم.