رازهایی که هرگز نباید از شریک عاطفی خود پنهان نگه دارید
رازهایی که هرگز نباید از شریک عاطفی خود پنهان نگه دارید
راز‌هایی که هرگز نباید از شریک عاطفی خود پنهان نگه دارید دروغگویی در رابطه عاطفی پیامد‌های منفی زیادی دارد؛ به هر دلیلی که انجام شده باشد. اگر راز‌هایی هست که آن‌ها را از شریک عاطفی تان پنهان نگه می‌دارید، باید بدانید که این کار احتمال شکست خوردن رابطه‌ی شما را بیشتر می‌کند

در ادامه از چیز‌هایی خواهیم گفت که هرگز نباید از شریک عاطفی تان مخفی نگه دارید.

روابط عاطفی قبلی

به طور حتم لزومی ندارد همه‌ی جزئیات روابط عاطفی قبلی تان را برای یکدیگر بازگو کنید. نه شما نه شریک عاطفی تان از شنیدن آن جزئیات لذت نخواهید برد.

به علاوه، اگر شریک عاطفی تان درباره‌ی روابط عاطفی قبلی تان سؤال کرد، احتمالاً نیازی به صحبت درمورد آن نیست.

اما اگر شریک عاطفی در اینباره از شما سؤال کرد باید در مورد روابط عاطفی قبلی تان صادق باشید. دروغگویی درباره‌ی کسانی که قبلاً با آن‌ها رابطه عاطفی داتشدی و هر کار دیگری که انجام داده اید نتیجه‌ای جز ایجاد مشکلات بیشتر در آینده نخواهد داشت.

درآمد

شاید توجیه کنید که رابطه عاطفی تان هنوز جدی نشده یا ممکن است شریک عاطفی تان با دانستن درآمدتان به فکر سوء استفاده بیافتد.

اما حتی اگر این توجیه‌ها درست هم باشد، نباید به کسی که با او در رابطه عاطفی هستید، درباره‌ی شغل و همینطور درآمدتان دروغ بگویید.

دروغگویی درباره‌ی این موضوع کمکی به ایجاد یک رابطه عاطفی سالم نمی‌کند.

اگر کسی صرفاً به این دلیل با شما وارد رابطه عاطفی شده که فکر می‌کند درآمد زیاد یا شغل بخصوصی دارید، آن شخص مناسب شما نیست؛ و اگر صحبت درباره‌ی درآمدتان با کسی که با او وارد رابطه عاطفی شده اید برایتان راحت نیست، صادقانه درباره‌ی این موضوع با شریک عاطفی تان صحبت کنید. به او بگویید که فعلاً ترجیح می‌دهید درباره‌ی درآمدتان صحبت نکنید.

به طور حتم اگر رابطه عاطفی شما جدی باشد، درآمدتان را تا ابد از شریک عاطفی تان پنهان نخواهید کرد، اما اگر به او بگویید که تمایلی به گفتن درآمدتان ندارید، بسیار بهتر از دروغگویی درباره‌ی این موضوع است.

سن

شاید به هر دلیلی وسوسه شوید درباره‌ی سن تان دروغ بگویید، مثلاً اینکه بتوانید شخص مورد نظرتان را جذب خود کنید. اما این اصلاً فکر خوبی نیست.

اولی اینکه آن شخص وقتی به دروغ تان پی ببرد، دیگر به شما اعتماد نخواهد کرد؛ و دوم اینکه شما با این کار سعی می‌کنید با بازی دادن دیگران به هدف تان برسید؛ و سوم اینکه باید اعتماد به نفس خود را بالاتر ببرید.

اگر فکر می‌کنید شخص مورد نظرتان بعد از دانستن سن واقعی تان دیگر از شما خوشش نخواهد آمد، ممکن است این صرفاً تصور شما باشد. اما اگر از این بابت مطمئن هستید، بنابراین آن شخص مناسب شما نیست.

فعالیت‌های اجتماعی

یکی دیگر از چیز‌هایی که نباید درباره‌ی آن دروغ بگویید این است که کجا و با چه کسانی می‌روید.

دروغگویی درباره‌ی این موضوع علل مختلفی می‌تواند داشته باشد. مثلاً شاید از گفتن آن خجالت می‌کشید. یا می‌خواهید جایی یا با کسانی بروید که می‌دانید که شریک عاطفی تان خوشش نخواهد آمد؛ و یا اینکه می‌خواهید جایی یا با کسانی بروید که نباید.

اما هیچ کدام این‌ها توجیه مناسبی برای دروغگویی دراینباره نیستند.

اگر شریک عاطفی تان به شما احساس شرم می‌دهد، بنابراین شخص مناسبی برای شما نیست؛ و اگر این احساس خود شما است، ممکن است صرفاً تصور خودتان باشد. اگر دومی است و می‌دانید که شریک عاطفی از جایی که می‌روید خوشش نمی‌آید یا اینکه می‌خواهید کاری انجام دهید که نباید، بنابراین باید از انجامش خودداری کنید. یا با یکدیگر صحبت کنید تا به یک نظر مشترک برسید.

از دروغگویی خودداری کنید. اگر شریک عاطفی تان متوجه دروغ تان شود (که احتمال آن بسیار زیاد است) به ضررتان تمام خواهد شد.

هزینه‌ها و مخارج

دروغ، دروغ است و فرقی نمی‌کند درباره‌ی چه باشد؛ همیشه باید از دروغگویی به شریک عاطفی تان پرهیز کنید.

اگر رابطه عاطفی‌ای جدی باشد، مسائل مالی در آن اهمیت زیادی دارد. در حقیقت، کارشناسان معتقدند این یکی از مهم موضوعاتی است که شرکای عاطفی باید درباره‌ی آن با یکدیگر صحبت کنند.

اگر درباره‌ی مقدار هزینه‌ها و مخارج تان دروغ بگویید، بعداً برایتان مشکل ساز خواهد شد. به علاوه لزومی هم به این کار نیست.

اگر پول خودتان بوده که شریک عاطفی تان نباید چیزی درباره‌ی آن به شما بگوید (به شرط آنکه تعهد مالی‌ای به یکدیگر نداشته باشید).

اما اگر پول شریک عاطفی تان را خرج کردید، به طور حتم نباید درباره‌ی آن به او دروغ بگویید. این کار نوعی سوء استفاده‌ی مالی است؛ و راه صحیحی هم برای ایجاد یک رابطه عاطفی سالم نیست.