روابط اقتصادی ایران و زیمباوه افزایش می یابد
روابط اقتصادی ایران و زیمباوه افزایش می یابد
معاون وزیر صمت در دیدار با سفیر زیمباوه، آمادگی ایران را برای تعمیق روابط اقتصادی با این کشور اعلام کرد.

به گزارش خبربین آنلاین: طبق اعلام سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران فرشاد مقیمی در دیدار با برایت کوپمبا سفیر زیمباوه در تهران محورهای گسترش روابط اقتصادی و تجاری با این کشور را مورد بررسی و پیگیری قرار داد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به توانمندی های کشورمان افزود: بیش از ۵۲ هزار واحد صنعتی در مجموعه زیرساخت های تحت مدیریت سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در رشته فعالیت های مختلف صنعتی و تولید فعال است و ظرفیت بسیار مناسبی برای ارتقای روابط اقتصادی دو کشور به شمار می رود.

وی بیان داشت: آمادگی داریم تا زمینه بازدید هیات های تجاری کشور زیمباوه از زیرساخت های صنعتی و واحدهای توانمند تولیدی ایران را با نگاه ویژه به ارتباط گیری کسب و کارهای دو کشور فراهم سازیم.

مقیمی، آمادگی کشورمان را برای تأمین اقلام کالایی مورد نیاز زیمباوه اعلام کرد و گفت: زیمباوه در حوزه ارائه خدمات فنی و مهندسی، نوسازی و بهسازی صنایع، تأمین ماشین آلات و تجهیزات صنعتی و کشاورزی، عارضه‌یابی و امکان سنجی و …. می‌تواند از توانمندی‌های ایران استفاده کند.

سفیر زیمباوه در تهران نیز در این دیدار مدل صنعتی شدن ایران را الگویی تحسین برانگیز توصیف کرد و افزود: مایلیم از تجربیات ایران در حوزه صنعتی سازی به عنوان یک اولویت مهم در راستای فعال سازی ظرفیت‌های صنعتی زیمباوه استفاده کنیم.

برایت کوپمبا اظهار داشت:  هیأتی از زیمباوه برای بازدید از ظرفیت‌های صنایع کوچک و متوسط، توانمندی‌های بخش خصوصی،تأمین مالی، فناوری و تکنولوژی و …. به ایران سفر خواهد کرد تا در نشست‌های دو جانبه زمینه ارتقای مراودات تجاری و اقتصادی دو کشور فراهم شود.