شأن آموزش و پرورش پاسخ به بداخلاقی‌های سیاسی نیست
شأن آموزش و پرورش پاسخ به بداخلاقی‌های سیاسی نیست
وزیر آموزش و پرورش بر ضرورت اصلاح آیین‌نامه دوره دوم متوسطه تأکید کرد و گفت: شأن آموزش و پرورش پاسخ به برخی بداخلاقی‌های سیاسی نیست.

به گزارش خبربین آنلاین: رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در شورای مدیران کل و مشاوران معاونت آموزش متوسطه، اظهار کرد: مدرسه باید شکل گلستان و سرسبز باشد و طرح معاونت آموزش متوسطه برای شاداب سازی مدارس قابل تحسین است.

وی ادامه داد: مسائل ما در آموزش و پرورش جدید نیست، متأسفانه برای این مسائل کهنه راه‌حل‌های کهنه داریم ولی باید برای رفع آن نگاه جدید داشت.وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دوره اول متوسطه با توجه به عوامل متعدد، بسیار با اهمیت است، گفت: رابطه بین پژوهشسرا، کانون‌ها و مدرسه بسیار مهم است.

صحرایی تصریح کرد: شأن آموزش و پرورش پاسخ به برخی بداخلاقی‌های سیاسی نیست، بلکه رفع مسائل است، البته آنجاهایی که بخواهند برخی روایت غلط منتشر کنند، قطعا پاسخ محکم خواهیم داد.وی اضافه کرد: از نگاه رئیس جمهور، شورای عالی آموزش و پرورش، یکی از مهم ترین شوراهای عالی کشور است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه روح سند تحول، مدارس هستند، بر ضرورت اصلاح آیین‌نامه دوره دوم متوسطه تاکید کرد.صحرایی همچنین ازهم‌آموزگی دانش‌آموزان را موضوع مهمی دانست و گفت: بازنگاه به رشته‌های متوسطه دوم ضرورت و جدی است.

وزیر آموزش و پرورش، تقویت مدارس و معلمان در مناطق محروم و توسعه کیفی هنرستان‌ها را از جمله برنامه‌های مهم این وزارتخانه اعلام کرد و گفت: فرهنگ وقف وسایل آموزشی در کشور، باید بررسی و دنبال شود.
صحرایی تأ‌کید کرد: هیچ کسی در آموزش و پرورش، حق ندارد نگاه بالا به پایین داشته باشد.

وی در پایان گفت: مدارس روستا مرکزی و شبانه روزی، هنرستان‌ها و مدارس دولتی در اولویت هستند.