ضرر ۶۷هزار دلاری جام ملت‌ها به ایران با صدرنشینی طارمی!+جدول
ضرر ۶۷هزار دلاری جام ملت‌ها به ایران با صدرنشینی طارمی!+جدول
عوامل فوتبال کشورمان با بدرفتاری یا رعایت نکردن قانون بخش قابل توجهی از جرایم کنفدراسیون فوتبال آسیا برای جام ملت‌های آسیا را به خود اختصاص دادند.

به گزارش خبربین آنلاین؛ مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ قطر در سال ۱۴۰۲ برگزار شد که دستاورد ویژه‌ای برای فوتبال کشورمان نداشت. تیم ملی ایران در شرایطی که دومین تیم مُسن جام به شمار می‌رفت، از شکستن طلسم قهرمانی بازماند و برای هفتمین بار در مرحله نیمه‌نهایی شکست خورد تا نه در جوانگرایی به توفیقی رسیده باشد، نه در کسب موفقیت.

علاوه بر ناکامی‌هایی که در مستطیل سبز به ضرر تیم ملی رقم خورد، رفتار ملی‌پوشان یا عوامل تیم و بی‌توجهی به قانون سبب شد ایران در احکام کمیته انضباطی و اخلاق کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) به نامی پُرتکرار تبدیل شود.

این کمیته برای جام ملت‌های آسیا در مجموع ۶۷ حکم صادر کرده که عوامل فوتبال کشورمان ۱۲ بار جریمه شده‌اند. فدراسیون فوتبال و مهدی طارمی هر کدام چهار مرتبه و امیر قلعه‌نویی، علیرضا جهانبخش، سعید عزت‌اللهی و شجاع خلیل‌زاده هر کدام یک بار توسط کمیته انضباطی و اخلاق AFC نقره داغ شدند. بدین ترتیب مهدی طارمی در صدر جدول جریمه‌ها قرار گرفت!

یکی از جرایم فدراسیون فوتبال، به ورود یک هوادار تیم ملی ایران به زمین در جریان دیدار با امارات مربوط می‌شد که فدراسیون به میزان سه هزار دلار جریمه شد. اتفاقی که آتش آن، دامن فدراسیون فوتبال قطر را هم گرفت و این فدراسیون را نیز به پرداخت سه هزار دلار محکوم کرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا تا لحظه تنظیم این گزارش (جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳)، فدراسیون فوتبال و اعضای تیم ملی ایران را در مجموع به مبلغ ۶۷ هزار و ۴۵۰ دلار جریمه کرده که رقم قابل توجهی محسوب می‌شود. ۲۲ هزار دلار از این رقم سهم مهدی طارمی است و فدراسیون فوتبال نیز در چهار حکم، جمعاً به پرداخت ۱۸ هزار و ۴۵۰ دلار محکوم شده است.

این احکام در شرایطی صادر شده که همه محکومیت‌ها، مطابق آیین‌نامه برگزاری جام ملت‌های آسیا بوده و مطالعه این آیین‌نامه، به کاهش جرایم ملی‌پوشان کمک می‌کرد.

تیم ملی فوتبال ایران , مهدی طارمی , فدراسیون فوتبال ,