طرز تهیه موکتل: نوشیدنی خوشمزه و سالم برای هر سن و سال
طرز تهیه موکتل: نوشیدنی خوشمزه و سالم برای هر سن و سال
با طرز تهیه موکتل آشنا می شوید. موکتل یک نوشیدنی بدون الکل است که از ترکیب آب سبزیجات، آبمیوه، آب گازدار، شربت و سایر مواد تشکیل می شود. موکتل ها به دلیل طعم خوشمزه، تنوع زیاد و عدم وجود الکل، طرفداران زیادی در سراسر جهان دارند.

به گزارش خبربین آنلاین: موکتل یک نوشیدنی بدون الکل است که از ترکیب آب سبزیجات، آبمیوه، آب گازدار، شربت و سایر مواد تشکیل می شود. موکتل ها به دلیل طعم خوشمزه، تنوع زیاد و عدم وجود الکل، طرفداران زیادی در سراسر جهان دارند.

 

انواع موکتل :

موکتل ها را می توان بر اساس مواد تشکیل دهنده آنها به انواع مختلفی تقسیم کرد. برخی از انواع رایج موکتل عبارتند از:

 

موکتل میوه ای: این نوع موکتل از ترکیب آب میوه های مختلف تهیه می شود. برای مثال، موکتل لیمو و نعنا، موکتل هندوانه و موکتل پرتقال از انواع موکتل های میوه ای هستند.

 

موکتل گیاهی: این نوع موکتل از ترکیب آب میوه ها و گیاهان مختلف تهیه می شود. برای مثال، موکتل زنجبیل و لیمو، موکتل نعناع و موکتل دارچین از انواع موکتل های گیاهی هستند.

 

موکتل گازدار: این نوع موکتل از ترکیب آب میوه ها، آب گازدار و سایر مواد تشکیل می شود. برای مثال، موکتل پرتقال و سودا، موکتل لیمو و اسپرایت و موکتل هندوانه و آب گازدار از انواع موکتل های گازدار هستند.

 

طرز تهیه موکتل :

طرز تهیه موکتل بسیار آسان است و به چند دقیقه زمان نیاز دارد. برای تهیه یک موکتل خوشمزه، کافی است مواد تشکیل دهنده آن را با هم مخلوط کنید.

 

روش درست کردن موکتل

طرز تهیه موکتل پرتقال

 

مواد لازم :

 آب لیموترش تازه ۲/۳ فنجان
  آب پرتقال تازه ۱/۳ فنجان
 شربت آگاو سبک ۱/۳ فنجان
 نمک کوشربه مقدار لازم
 تکه های یخ۱ فنجان
 اسپرایت لیمویی سرد ۱ فنجان
 تکه های یخ به مقدار لازم

 

طرز تهیه موکتل :

آب لیموترش، آب پرتقال و شربت آگاو را با هم مخلوط کنید. آن ها را داخل قالب های یخ بریزید و حداقل ۴ ساعت و یا شب تا صبح داخل فریزر قرار بدهید. لیوان های سرو مورد نظر را با آماده کنید. نمک را داخل ظرف کوچکی بریزید. لبه های لیوان را با آب کمی خیس کنید و آن ها را داخل نمک فرو ببرید تا لبه های آن با یک لایه ی نازک از نمک پوشانده شود.

در این مرحله تکه های یخ، اسپرایت لیمویی و تکه های آبمیوه ی یخ زده را در مخلوط کن بریزید و با دور بالا هم بزنید تا صاف و قابل ریختن شود (مانند یخ در بهشت) آن ها را داخل لیوان های آماده شده بریزید و بلافاصله سرو کنید.

 

نکاتی برای تهیه موکتل :

• برای تهیه موکتل های میوه ای، از میوه های تازه استفاده کنید. میوه های تازه طعم و عطر بهتری به موکتل شما می دهند.

 

• برای تهیه موکتل از آب میوه های ۱۰۰ درصد طبیعی استفاده کنید.

 

• برای شیرین کردن موکتل ها می توانید، از شکر، عسل یا سایر شیرین کننده های طبیعی استفاده کنید.

 

• می توانید برای تزیین موکتل ها، از انواع مختلف میوه ها، سبزیجات، ادویه جات یا گل ها استفاده کنید.

 

طرز تهیه موکتل بلک :

نحوه پخت موکتل

طرز تهیه موکتل بلک

 

موکتل بلک یک نوشیدنی غیر الکلی خوشمزه است که با قهوه اسپرسو، آبجو بدون الکل و شربت قهوه درست می شود. این یک نوشیدنی عالی برای افرادی است که به دنبال یک گزینه بدون الکل با طعم قوی و غنی هستند.

 

مواد لازم :

 چوب دارچین لوله ای۲ عدد
 قهوه اسپرسو۳۰ میلی لیتر
 ماءالشعیر بلک جوجو۲۵۰ میلی لیتر
یخ خرد شده به مقدار زیاد
 نعنا تازه یک یا دو برگ برای تزئین

 

طرز تهیه موکتل بلک :

مرحله اول: دودی کردن لیوان

برای تهیه این موکتل بلک، ابتدا باید لیوان سرو را با دود دارچین معطر کنید. برای این کار، ابتدا مطمئن شوید که بشقاب و یا سینی استیل استفاده کنید. این کار باعث لکه شدن ظرف شما می شود، بهتر است از ظرفی استفاده کنید که برای شما زیاد مهم نیست.

 

یک چوب دارچین تازه بردارید و آن را با دقت روی شعله داغ قرار دهید. احتمالا چند ثانیه طول می کشد تا چوب دارچین روشن شود. هنگامی که چوب دارچین کمی دود کرد، آن را داخل ظرف استیل بگذارید و لیوان موکتل خود را به صورت برعکس روی آن قرار دهید تا دود در آن به دام بیفتد. اجازه بدهید تا زمان آماده کردن موکتل، لیوان در همین حالت باقی بماند! چوب های دارچین طعمی شیرین و دودی به نوشیدنی میکس ما می دهد.

 

مرحله دوم: تهیه موکتل

در این مرحله باید موکتل خود را آماده کنید. داخل شیکر (یا یک لیوان در دار) مقداری یخ خرد شده بریزید و سپس قهوه اسپرسو را به آن اضافه کنید.

درب شیکر یا لیوان را ببندید و چند ثانیه خوب تکان دهید. بعد از اینکه این مخلوط را خوب هم زدید و قهوه کاملا سرد شد، درب شیکر را بردارید و به جای آن یک صافی کوچک قرار بدهید.

اکنون لیوان سرو را که وارونه روی دارچین ها قرار داده بودید بردارید و مخلوط یخ و قهوه را با عبور از صافی داخل آن بریزید تا طعم دارچین با قهوه ترکیب شود.

سپس مقداری یخ خرد شده به آن اضافه کنید و باقی حجم لیوان را با ماءالشعیر بلک جوجو پر کنید.

در آخر می توانید موکتل را با یک عدد چوب دارچین لوله ای و برگ نعنا تزئین کنید.

 

نکته :

• اگر قهوه اسپرسو ندارید، می توانید از قهوه فوری نیز استفاده کنید.

 

• برای شیرین کردن این موکتل می توانید از شربت ساده استفاده کنید و میزان آن را با توجه به ذائقه ی خودتان تغییر بدهید.

 

• این موکتل طعمی قوی و غنی دارد که از ترکیب قهوه و آبجو بلک جوجو حاصل می شود.

 

در نهایت :

موکتل ها یک گزینه عالی برای افرادی هستند که به دنبال نوشیدنی های خوشمزه و غیرالکلی هستند. با کمی خلاقیت می توانید موکتل های متنوعی را در خانه تهیه کنید و از نوشیدن آنها لذت ببرید.