طرز تهیه کیک ولنتانین | با این کیک خوشمزه عشقت را سورپرایز کن
طرز تهیه کیک ولنتانین | با این کیک خوشمزه عشقت را سورپرایز کن
کیک سوپرایزی وانیلی قرار است شخص مورد نظرتان را با قلب قرمز درونش سوپرایز کند. مناسبت‌هایی مثل روز ولنتاین و روز عشق سپندارمذگان، مناسبت‌هایی هستند که می‌توانید سراغ دستورالعمل این کیک بیایید

به گزارش خبربین آنلاین: طرز تهیه کیک به عنوان یکی از میان وعده های خوشمزه، برای خانم های باسلیقه و خوش ذوق بسیار مهم و جالب توجه است. افراد زیادی هستند که کیک را از قنادی ها نمی خرند بلکه طرز تهیه کیک را یاد گرفته و آن را با توجه به سلیقه و استعداد خودشان به صورت خانگی درست می کنند. یاد گرفتن طرز تهیه کیک می تواند بسیار خوشحال کننده باشد چون هم هزینه درست کردن کیک از خرید آن ارزان تر است و هم شما می توانید آن را طوری که دوست دارید تهیه کنید.

کیک سوپرایزی وانیلی قرار است شخص مورد نظرتان را با قلب قرمز درونش سوپرایز کند. مناسبت‌هایی مثل تولد، روز مادر و پدر یا روز ولنتاین و روز عشق سپندارمذگان، مناسبت‌هایی هستند که می‌توانید سراغ دستورالعمل این کیک بیایید و با دستپخت خودتان محبوب، دوستان و خانوادتان را حسابی سوپرایز کنید.

برای تهیه این کیک کافی است دوبار مایه کیک را با همین مواد اولیه درست کرده و به یکی از آن رنگ خوراکی اضافه کنید، یا با دوبرابر مواد اولیه که در ادامه گفتیم، مایه کیک درست کرده و به نصف آن رنگ خوراکی بزنید و مابقی را کنار بگذارید.

مواد لازم برای تهیه کیک سوپرایزی

شکر۱۸۰ گرم
آرد سفید۱۸۰ گرم
تخم مرغسه عدد
وانیل مایع یک قاشق چای‌خوری
شیر کم‌چرب پنج قاشق غذاخوری
جوش شیرین نصف قاشق چای‌خوری
رنگ خوراکی قرمزیک قاشق مرباخوری
کره۱۸۰ گرم
بیکینگ پودریک قاشق چای‌خوری
نمک یک‌چهارم قاشق چای‌خوری
مواد لازم برای تهیه شهد روی کیک
پودر قندیک پیمانه
آبلیمو پنج قاشق غذاخوری
گلاب یک قاشق غذاخوری
طرز تهیه کیک سوپرایزی

مرحله اول

برای شروع یک کاسه متوسط بردارید و دو قالب کره را داخل آن با همزن برقی بزنید. سپس شکر را اضافه کرده و همانطور که به هم زدن ادامه می‌دهید، تخم مرغ‌ها را به ترتیب اضافه کنید.

مرحله دوم

همزن را خاموش کرده و وانیل مایع و شیر را وارد کنید. نصف مایه کیک را کنار گذاشته و به مابقی رنگ خوراکی قرمز را اضافه کنید سپس با همزن برقی دور کند مواد را هم بزنید تا رنگ خوراکی به طور یکدست در مواد حل شود.

مرحله سوم

آرد سفید، بیکینگ پودر، جوش شیرین و نمک را اضافه کنید و با همزن دستی مواد را با هم ترکیب کنید. بهتر است از یک الک روی کاسه قرار دهید و مواد را داخل الک بریزید.

مرحله چهارم

مایه قرمز رنگ کیک را کف قالب تو گود مستطیل‌شکل بریزید و به کمک ته قاشق آن را خوب پخش کنید.

مرحله پنجم

قالب را به مدت ۳۰ تا ۳۵ دقیقه در فر از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه قرار دهید. بعد از ۳۰ دقیقه قالب را بیرون آورده و به صورت ورقه‌‌های نازک دو تا سه سانتی‌متری کیک را برش بزنید.

مرحله ششم

حالا ورقه‌های کیک را قالب قلبی شکل بزنید.

مرحله هفتم

یک قالب دیگر در همان اندازه بردارید و کف آن را کاغذ روغنی پخش کنید. نصف باقی مانده مایه کیک را داخل قالب بریزید و تکه‌های قلبی‌شکل را به صورت عمودی و پشت سرهم وسط قالب بچینید. سپس مابقی مایه کیک را بریزید و قالب را به مدت ۳۰ تا ۳۵ دقیقه داخل فر از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه قرار دهید.

مرحله هشتم

در این فاصله برای تهیه شهد تمام مواد را داخل یک کاسه به کمک قاشق با هم مخلوط کنید. بعد از این که کیک را از فر بیرون آوردید، روی آن توت فرنگی خرد شده بچینید و از مایه شهد روی توت فرنگی‌ها بریزید. نوش جان!