فردا تا چهارشنبه برای سفر مناسب نیست
فردا تا چهارشنبه برای سفر مناسب نیست
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با توجه به هشدار سطح نارنجی و قرمز هواشناسی در خصوص سفر در جاده‌های کشور از فردا ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ تا روز اول فروردین ۱۴۰۳ هشدار داد.

به گزارش خبربین آنلاین: سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس به هشدار سطح نارنجی و قرمز هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران،رعد و برق،وزش باد شدید برای فردا دوشنبه مورخه ۲۸ اسفند تا روز چهارشنبه اول فروردین برای تمامی استانهای کشور اشاره و اظهار داشت: به نظر می رسد در بازه زمانی اعلام شده، شرایط مناسبی برای سفرهای جاده ای وجود نداشته باشد.

وی گفت: شدیدترین بارندگی‌ها در روز سه‌شنبه این هفته در استان‌های چهارمحال و بختیاری، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان پیش بینی شده که مشکلاتی را در وضعیت تردد و ترافیک معابر شهری و بین شهری ایجاد می‌کنند.

سرهنگ شیرانی گفت: با توجه به همزمان شدن سفرهای پایان سال و این وضعیت جوی مطمئنا شرایط مناسب و ایده آلی برای سفر در جاده های کشور نداشته باشیم.

وی افزود: در این شرایط علیرغم حضور گسترده پلیس راهور و سایر سازمانهای خدماتی و امدادی در ایام نوروز در جاده‌های کشور احتمال اختلال در ترافیک و ترددهای جاده ای وجود دارد که توصیه پلیس راهور رعایت احتیاط کامل رانندگان برای رانندگی در این شرایط همراه با کاهش سرعت و افزایش مسافت بیشتر با خودرو جلویی به منظور پیشگیری از حوادث است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا تصریح کرد: در برخی از  استانهای شرقی کشور احتمال کاهش میدان دید در رانندگی به علت باد شدید و گرد و غبار وجود دارد که در این جاده ها رانندگی با چراغ روشن و کاهش سرعت بسیار حائز اهمیت است.