فعالیت داوطلبانه ۲.۷ میلیون نفر در هلال احمر
فعالیت داوطلبانه ۲.۷ میلیون نفر در هلال احمر
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از همکاری بیش از ۲ میلیون و 700 هزار نیروی داوطلب با این جمعیت خبرداد.

به گزارش خبربین آنلاین؛ وحید سلیمی در همایش داوطلبان جمعیت هلال احمر که پیش از ظهر امروز با حضور صدها تن از داوطلبان این جمعیت در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد، گفت: چهاردهم آذرماه به عنوان روز جهانی داوطلب نامگذاری شده است، روزی که اهمیت کار داوطلبانه و نقش آنان را در سراسر جهان نشان می‌دهد. در کشور و فرهنگ ما نیز کار داوطلبانه ارزش بالایی دارد و مردم ما همواره جز افرادی هستند که در انجام امور داوطلبانه پیش قدم بوده و به یاری دیگران می‌روند. از نمونه‌های آن می‌توان به حوادث مختلف اعم از زلزله و سیل، جنگ غزه، فراگیری کرونا و … اشاره کرد.

وی با اشاره به نقش و جایگاه داوطلبان در جمعیت هلال احمر، اظهارکرد: اگر امروز جمعیت هلال احمر کشورمان جز پنج جمعیت برتر جهان محسوب می‌شود، قطع به یقین بار عمده آن بر دوش داوطلبان بوده است. امروز بیش از دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به عنوان داوطلب با جمعیت هلال احمر همکاری دارند.

سلیمی از اقدامات داوطلبانه مردم نیز قدردانی کرد و گفت: در یک سال گذشته، یعنی از ۱۴ آذر ۱۴۰۱ تا امروز، مردم ما ۸۶۵ میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی را برای کمک به هم‌نوعان خود در اختیار جمعیت هلال احمر قرار دادند که این نشان دهنده اعتماد عمومی‌بالا به این جمعیت است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در همین مدت ۹۵۰ کاروان سلامت نیز به مناطق محروم و کمتر برخوردار اعزام شده است، گفت: اجرای طرح نذر آب که از امسال به عنوان نذر خدمت اجرا می‌شود از دیگر مواردی است که با کمک و همراهی داوطلبان اجرا شده است. تاکنون بیش از ۸۹۲ میلیارد ریال اعتبار در این زمینه اختصاص داده شده است و خدمات بهداشتی و توانبخشی رایگان و کارآفرینی خلاقانه و اشتغال زایی با تولیدات بومی و … به ساکنان مناطق محروم ازائه می‌شود. همچنین داوطلبان و خیرین در سال گذشته بیش از ۲۱۳ هزار بسته غذایی در قالب طرح هلال رحمت تأمین کردند که به خانواده‌های کم برخوردار اهدا شده است.

وی درباره حمایت‌های سازمان داوطلبان از بیماران نیز گفت: این حمایت به دو شکل انجام می‌شود، یکی پرداخت کمک نقدی و وام است که در سال جاری ۲۷ هزار بیمار نیازمند، ۵۷۰ میلیارد ریال کمک حمایتی دریافت کردند. دیگری هم فعالیت بانک‌های امانات تجهیزات پزشکی است که در این خصوص نیز ۲۳ هزار نفر از خدمات بانک‌های امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر در سراسر کشور بهره‌مند شدند.