مجوز استاندارد هر خودرو‌ صادر نشود خط تولید آن را متوقف می‌کنیم
مجوز استاندارد هر خودرو‌ صادر نشود خط تولید آن را متوقف می‌کنیم
در حالی که متقاضیان خودروهای پارس در سامانه یکپارچه منتظر فراخوان واریز وجه هستند، ایران‌خودرو اعلام کرده است: در صورت عدم تمدید مجوزهای سازمان استاندارد برای تولید هر‌گونه از محصولات، نسبت به توقف خط و جایگزینی با محصول دیگر تصمیم‌گیری خواهد شد.

به گزارش خبربین آنلاین، ایران خودرو در اطلاعیه‌ای با تاکید بر الزام اجرای استانداردهای ۸۵ گانه در محصولات، عنوان کرده است: همه محصولاتی که دارای استاندارد هستند درحال فراخوان تکمیل وجه برای مشتریان است و سایر خودروها نیز در صورت تمدید مجوز سازمان ملی استاندارد و ادامه تولید، فراخوان خواهند شد.

این خودروساز تصریح کرد، در صورت عدم تمدید مجوزهای سازمان ملی استاندارد برای تولید هر‌گونه از محصولات، نسبت به توقف خط و جایگزینی با محصول دیگر تصمیم‌گیری خواهد شد.

این خودروساز همچنین اعلام کرد: در حال حاضر فراخوان واریز وجه برای خودروهای این گروه صنعتی که منطبق با استانداردهای ۸۵ گانه تولید می‌شوند در حال انجام است.

* تکلیف مشتریان پژو پارس چیست؟ 

با توجه به این مسائل و از آنجا که شرکت ایران خودرو  اعلام کرده در صورت عدم تمدید مجوزهای سازمان ملی استاندارد برای تولید هر گروه از محصولات، نسبت به توقف خط و جایگزینی با محصول دیگر تصمیم گیری خواهد شد لذا اینگونه استنباط می شود که  بر اساس مباحثی که طی ماه‌های گذشته درباره احتمال توقف تولید پژو پارس به علت عدم پاس کردن استانداردهای ۸۵ گانه مطرح بود، اگر سازمان ملی استاندارد مجوز تولید این خودرو را تمدید نکند مشتریان این خودرو و خودروهایی که استاندارد ۸۵ گانه را پاس نکرده‌اند باید  خودروهای جایگزین انتخاب کنند.

این خط و نشان ایران خودرو برای عرضه خودروهای جایگزین در حالی است که وزیر صمت گفته است: خودروسازان حق ندارند خریداران را مجبور به خرید اجباری محصول خود کنند و باید براساس قراداد عمل کنند.