مشاهده یک حیوان نادر در ایران
مشاهده یک حیوان نادر در ایران
این پرنده شکاری ۸۰ تا ۹۰ سانتیمتر طول دارد. دمش کوتاه و سفیدرنگ و بال‌هایش بزرگ و پهن با منقاری زرد و بزرگ و گردن بلند است. وی با اشاره به اینکه نر و ماده عقاب دریایی دم‌سفید هم شکل‌اند، بیان کرد: این پرنده شکاری از ماهی، پرندگان آبزی، پستانداران و کلاغ سیاه تغذیه می‌کند.

به گزارش خبربین آنلاین: ‌رئیس اداره حفاظت محیط زیست یکی از شهرستان‌های خراسان رضوی از مشاهده یک گونه پرنده شکاری کمیاب در این منطقه خبر داد.

حمید جوانبخت رئیس اداره حفاظت محیط زیست فیروزه اظهار کرد: در گشت و پایش نیرو‌های یگان حفاظت محیط زیست فیروزه در عرصه‌های طبیعی شهرستان فیروزه یک بهله عقاب دریایی دم سفید (با نام علمی: Haliaeetus albicilla) در آسمان فیروزه مشاهده شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر عقاب دریایی دم سفید جزء گونه‌های نادر و در معرض خطر انقراض می‌باشد، که برای چندمین بار در آسمان شهرستان فیروزه مشاهده و از آن تصویربرداری شد.

رئیس اداره محیط زیست نیشابور افزود: این پرنده شکاری ۸۰ تا ۹۰ سانتیمتر طول دارد. دمش کوتاه و سفیدرنگ و بال‌هایش بزرگ و پهن با منقاری زرد و بزرگ و گردن بلند است. وی با اشاره به اینکه نر و ماده عقاب دریایی دم‌سفید هم شکل‌اند، بیان کرد: این پرنده شکاری از ماهی، پرندگان آبزی، پستانداران و کلاغ سیاه تغذیه می‌کند.

جوانبخت عنوان کرد: این پرنده در مناطق ساحلی رودخانه‌های عریض، جزایر، تالاب‌ها و مناطقی که ماهی یا دیگر حیوانات آبزی فراوان است، به سر می‌برد.

لازم به ذکر است این پرنده نادر تاکنون به جز شهرستان فیروزه در دو نطقه دیگر استان خراسان رضوی هم مشاهده و ثبت شده است.