کشف سکه‌های عتیقه در راه‌آهن
کشف سکه‌های عتیقه در راه‌آهن
فرمانده پلیس راه آهن کشور امروز از کشف 140 قطعه سکه عتیقه قاچاق در ایستگاه راه‌آهن زرند خبر داد.

به گزارش خبربین آنلاین؛ امروز چهارشنبه ۲۹ آذرماه ۱۴۰۲ فرمانده پلیس راه آهن کشور سردار حشمت اله ملکی از کشف سکه‌های عتیقه خبر داد و گفت: در راستای مقابله قاطعانه با معضل شوم قاچاق و قاچاقچیان کالا و ارز در پلیس پیشگیری فراجا، مأموران پلیس راه آهن مستقر در ایستگاه زرند حین کنترل و بازرسی وسایل همراه مسافران به بار همراه یکی از آنان مشکوک می شوند.

وی افزود: ماموران مستقر در سالن مسافری به وسیله دستگاه آشکارساز وسایل همراه مسافر مورد اشاره را به صورت دقیق پایش کرده و تعداد ۱۴۰ قطعه سکه عتیقه فاقد مجوز حمل را که به صورت ماهرانه ای در داخل ساک مسافرتی جاسازی شده بود، کشف کردند.

فرمانده پلیس راه آهن کشور با بیان اینکه کارشناسان ارزش سکه های مکشوفه را ۱۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند، گفت: در این خصوص پرونده قضائی تشکیل و موضوع تحت رسیدگی است.

فرمانده پلیس راه آهن کشور با اشاره به ادامه تحقیقات از متهم برای شناسایی نحوه فعالیت این افراد در تهیه سکه های عتیقه و رابطان آنها گفت: قاچاق اشیاء عتیقه و آثار باستانی، تاراج فرهنگ و تاریخ کشور به شمار می رود که در این رابطه از شهروندان می خواهیم در صورت اطلاع از فعالیت افراد سودجو و قاچاقچیان عتیقه مراتب را به پلیس اعلام کنند.