کنعانی حمله به مدارس الفاخوره و تل زعتر را محکوم کرد
کنعانی حمله به مدارس الفاخوره و تل زعتر را محکوم کرد
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حمله رژیم صهیونیستی به مدارس الفاخوره و تل زعتر را شدیدا محکوم کرد.

به گزارش خبربین آنلاین؛ ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اقدام رژیم کودک‌کش صهیونیستی در کشتار جنایتکارانه، جنون‌آمیز و وحشیانه صدها تن از شهروندان فلسطینی در مدرسه «الفاخوره» متعلق به آژانس آنروا وابسته به سازمان ملل و «تل زعتر» در جبالیا را که اغلب آنان زنان و کودکان بودند، شدیدا محکوم کرد.

جنگنده‌های رژیم اسرائیل بعدازظهر روز شنبه ۲۷ آبان ماه مدرسه «الفاخوره» در اردوگاه «جبالیا» در شمال غزه را بمباران کردند که بر اثر آن بیش از ۲۰۰ نفر در این حمله به شهادت رسیده‌اند. این مدرسه وابسته به آژانس آنروا است و آوارگان را در خود جای داده بود که بیشتر آن‌ها کودک هستند. همزمان با این مدرسه، مدرسه «تل الزعتر» نیز هدف بمباران قرار گرفت.

کنعانی در این باره گفت: متأسفانه در سایه بی‌عملی کشورهای جهان و مجامع بین‌المللی نسبت به نسل‌کشی ملت فلسطین در نوار غزه و کرانه غربی، رژیم غاصب صهیونیستی هر روز در کمال دنائت و وحشیگری، مرتکب جنایت جنگی و کشتار جمعی جدیدی علیه شهروندان و زنان و کودکان فلسطینی در منازل، سکونتگاه‌ها و اماکن اسکان موقت آوارگان و پناهجویان می‌شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه خواستار مسؤولیت‌پذیری جامعه جهانی و خاصه اقدام فوری و بازدارنده کشورهای اسلامی در مقابل نسل‌کشی آشکار و سبعانه رژیم جنایت پیشه اسرائیل علیه ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین شد.