آمریکا و اروپا شریک کشتار مردم غزه هستند
آمریکا و اروپا شریک کشتار مردم غزه هستند
نماینده جمهوری ایرلند در پارلمان اروپا با بیان اینکه تل‌آویو با حمایت‌های آمریکا، انگلیس و اتحادیه اروپا به جنایت جنگی در غزه می‌پردازد، گفت که مردم اروپایی باید برای توقف این کشتار به دولت‌هایشان فشار بیاورند.

به گزارش خبربین آنلاین؛ میک والاس نماینده جمهوری ایرلند در پارلمان اروپا امروز (جمعه) کشورهای غربی حامی رژیم موقت صهیونیستی را در قتل عام مردم غزه شریک دانست.

والاس با بیان اینکه تل‌آویو با حمایت‌های آمریکا، انگلیس و اتحادیه اروپا به جنایت جنگی در غزه می‌پردازد، گفت که مردم اروپایی باید برای توقف این کشتار به دولت‌هایشان فشار بیاورند.

وی در این‌باره توضیح داد: «شکی نیست که اسرائیل بدون حمایت آمریکا و اتحادیه اروپا نمی‌توانست این کار (جنایات در غزه) را انجام دهد. این [حمایت‌ها] برای اسرائیل کاملا حیاتی هستند. پس باید این حمایت‌ها متوقف بشود».

این قانونگذار اروپایی اظهار داشت: «مردم کشورهای سراسر اتحادیه اروپا و مردم سراسر آمریکا، که نشان داده‌اند از قتل عامی که [در غزه] رخ می‌دهد وحشت‌زده شده‌اند، باید به سیاستمدارانی که همدست این نسل‌کشی هستند فشار بیاورند».

والاس با بیان اینکه این جنایات جنگی، جنایات ما نیز هستند؛ تصریح کرد: «فقط اسرائیل نیست که جنایات جنگی مرتکب می‌شود. اتحادیه اروپا، آمریکا و انگلیس هم با حمایت‌های بی‌وقفه و بی‌قید و شرط خود از این نسل‌کشی، آن جنایات جنگی را مرتکب می‌شوند».

وی در پایان تاکید کرد: «بنابراین، برعهده مردم تمام کشورهای مختلف است که به آنها فشار بیاورند تا این همدستی در قتل عام غزه پایان یابد».