اختتامیه کنگره شعر و داستان مکتب شهید سلیمانی ۵ دی برگزار می‌شود
اختتامیه کنگره شعر و داستان مکتب شهید سلیمانی ۵ دی برگزار می‌شود
آیین اختتامیه کنگره سراسری شعر و داستان ایثار و مقاومت در امتداد مکتب سردار شهید قاسم سلیمانی، سه‌شنبه ۵ دی‌ماه در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

به گزارش خبربین آنلاین؛ آیین اختتامیه کنگره سراسری شعر و داستان ایثار و مقاومت در امتداد مکتب سردار شهید قاسم سلیمانی، سه‌شنبه ۵ دی‌ماه در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

این جشنواره از اواخر مردادماه امسال شروع شده و شاعران و نویسندگان از اول شهریورماه فرصت داشتند آثار خود را در قالب شعر و داستان و با موضوع «ایثار و مقاومت» ارسال کنند.

این کنگره سراسری، شامل عناوینی از قبیل ایثار و مقاومت در آینه قیام سیدالشهداء علیه‌السلام، کربلای خمینی(ره) امتداد کربلای حسینی در ۸ سال دفاع مقدس، ایثار و مقاومت در سیمای جانبازان دفاع مقدس، جایگاه ایثار و مقاومت در نظم نوین جهانی و در قالب‌های شعر در دو بخش  کلاسیک و آزاد، «ویژه عموم» و داستان و دل‌نوشته «ویژه خانواده معزز شهدا و ایثارگران» برگزار  شد.

در نهایت آثار برگزیده به صورت محصولات فرهنگی کتاب یا لوح فشرده عرضه می‌شوند.

این مراسم ساعت ۱۴ تا ۱۶ سه‌شنبه ۵ دی‌ماه ۱۴۰۲، در آستانه سالگرد شهادت سردار سلیمانی، در سالن هویزه موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس  واقع در میدان ونک، بزرگراه شهید حقانی، انتهای خیابان سرو، روبروی پارک طالقانی برگزار می‌شود.