اصولی ترین مراحل خواباندن نوزاد در شب
اصولی ترین مراحل خواباندن نوزاد در شب
اغلب نوزادان تازه متولد شده، در هنگام شب خواب راحت و عمیقی ندارند؛ برای حل این مشکل، والدین باید از روش‌های صحیح و مناسب استفاده نمایند.

به گزارش خبربین آنلاین؛ مشکل بی‌خوابی بعد از تولد بچه شاید دغدغه تمام مادران باشد که البته برای رفع این مشکل می‌توان با رعایت اصول و توصیه‌هایی در رابطه با خواباندن نوزاد به راحتی کودک را به خوابی عمیق در شب فروبرد. نوزادان به خواب زیادی در شبانه روز نیاز دارند اما برخی از آنان مخصوصا هنگام شب به سختی می‌خوابند و باعث می‌شوند تا والدین‌شان در بیشتر مواقع از وضعیت موجود، ابراز نارضایتی کنند و برای خواباندن کودکشان به هر روشی روی بیاورد.

نحوه خواباندن نوزاد تازه متولد شده

ماساژ نوزاد

ماساژ نوزاد با روغن مناسب ماساژ، قبل از خواب باعث می‌شود که کودک سریعتر به خواب رود.

خواندن لالایی

یک روش بسیار عالی برای آرام کردم کودک و خواباندن او آواز خواندن است که به کاهش استرس کمک می‌کند و سبب آرامش او و شما می‌شود.

ایجاد یک محیط آرام پیش از خواب

داشتن آرامش پیش از خواب یکی از مهمترین مواردی است که باید در نظر گرفته شود؛ پس اتاق کودک را باید قبل از خواب تاریک، آرام و کمی خنک کنید تا کودک به راحتی بخوابد.

خاموش کردن وسایل الکتریکی

قبل از خواب کودک تلویزیون، کامپیوتر، وسایل بازی و… را از اتاق خواب کودک دور کنید زیرا اگر این وسایل روشن باشند، مغز کودکتان ممکن است، اشتباه کند و کودک حس نماید که روز است و بیدار بماند.

نکته: اگر با اینکه شرایط کامل را برای خواب کودکتان را فراهم کرده‌اید، ولی باز هم او برای خوابیدن مشکل دارد. در چنین شرایطی ممکن است کودک دچار اختلال در خواب باشد پس حتما با پزشک کودک خود مشورت کنید.